Diesel i benzyna nareszcie tanieją! Gdzie kierowcy płacą najmniej za paliwa?

Diesel i benzyna nareszcie tanieją! Gdzie kierowcy płacą najmniej za paliwa?

tankowanie diesel paliwa

Podaj dalej

Kierowcy mogą nieco odetchnąć. Na stacjach benzynowych diesel i benzyna potaniały. To dobra informacja dla tych, którzy nie korzystają ze zniżek na tankowanie. Analitycy e-petrol zbadali, jak kształtują się obecnie ceny i gdzie można zaoszczędzić na tankowaniu.

Diesel tańszy o ponad 30 groszy na litrze

Jak poinformował w środę e-petrol, drogi diesel potaniał w tym tygodniu o 33 gr na litrze. Obecnie olej napędowy kosztuje przeciętnie 7,14 zł/l. Jeśli chodzi o benzynę, kierowcy również mogą liczyć na mniejszy wydatek. Cena najbardziej popularnej PB95 spadła o 22 grosze i za litr kierowcy płacą 6,22 zł.

Analitycy poinformowali również, że najmniejszy spadek- tylko o 4 grosze- zanotowało LPG. Trzeba za niego zapłacić na stacjach  3,07 zł za litr.

ceny paliwa diesel benzyna
e-petrol

Gdzie tankuje się najtaniej?

Według danych portalu e-petrol.pl kierowcy w województwie świętokrzyskim najwięcej oszczędzają.

„Za litr benzyny 95-oktanowej płaci się tam średnio 6,16 zł/l, a za identyczną ilość oleju napędowego i autogazu odpowiednio 7,09 i 2,90 zł. LPG w średniej cenie poniżej 3 zł/l oferowane jest również w województwie łódzkim, małopolskim, podkarpackim, śląskim oraz wielkopolskim” – podano w raporcie.

Najwięcej na benzynę PB95 wydają kierowcy w województwie zachodniopomorskim. To dlatego, że litr kosztuje 6,28 zł. Najdroższy diesel można kupić na stacjach paliw w województwie lubuskim- 7,23 za litr. Kierowcy na Dolnym Śląsku wydają najwięcej na tankowanie LPG. Za litr autogazu trzeba zapłacić 3,26 zł.

NIE PRZEGAP

Zakaz diesla. Zapytano kierowców jakie mają plany- 8 na 10 chce zrezygnować z samochodu!

Dacia z tym nowym silnikiem w ofercie będzie hitem. To spore zagrożenie dla modeli Skody i Kia

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News