Darmowe bony na 1000 zł na rachunki do domu. Trzeba się bardzo spieszyć, żeby je dostać

Darmowe bony na 1000 zł na rachunki do domu. Trzeba się bardzo spieszyć, żeby je dostać

Darmowe bony na 1000 zł na rachunki do domu. Trzeba się bardzo spieszyć, żeby je dostać

Podaj dalej

Ze względu na kryzys i wysokie ceny wszystkiego, a zwłaszcza rachunków za prąd i ogrzewanie, tysiące Polaków może zyskać darmowe bony na ich opłacenie. Ten rodzaj pomocy jest jednak ograniczony czasowo, więc trzeba się spieszyć. Kto może z niej skorzystać i co musi zrobić?

Tysiące Polaków może starać się o pomoc na walkę z wysokimi rachunkami

Tysiące gospodarstw domowych otrzyma darmowe bony, które są formą wsparcia w opłaceniu rachunków za energię. Warunków jest kilka, ale czas jest kluczowy, bo główna zasada to “kto pierwszy ten lepszy”. Jak się o nie starać?

O takie finansowe wsparcie mogą się ubiegać tysiące Polaków zamieszkujących Wielką Brytanię. Środki finansowe na bony pochodzą bowiem z Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych (Household Support Fund), który przeznaczył na ten cel 421 milionów funtów. Termin przyznania ostatniej transzy wsparcia finansowego upływa 31 marca 2023 r. To dość odległy termin, ale nie ma co zwlekać, bo czas złożenia wniosku jest kluczowy.

bony na zakupy i energię
Pixabay

Bony o wartości 1000 zł dla najszybszych spełniających kryteria

Walka z rosnącymi kosztami życia trwa już od zeszłego roku. Bony i dotacje oferowane są w różnej formie w zależności od lokalizacji. Kryterium zazwyczaj jest niski dochód (np. poniżej 18525 funtów), a zyskać można 200 funtów na rachunki. Trzeba jednak o nie wnioskować i załączyć na dowód trudnej sytuacji wyciąg z banku lub odcinek z wypłaty, a także rachunek za gaz i prąd z ostatnich 3 miesięcy. Oferowana jest pomoc w wypełnieniu dokumentów np. w lokalnych organizacjach charytatywnych czy szkołach.

W przypadku akceptacji złożonego wniosku każdy dostanie informacje o tym, jak bon zrealizować. Mogą to być np. bony elektroniczne, tak jak ma to miejsce w przypadku mieszkańców Plymouth. Można nimi zapłacić w supermarketach za żywność i artykuły pierwszej potrzeby. To ostatnia szansa na dodatkowe wsparcie budżetu domowego. Termin na przyznanie ostatniej transzy pomocy przewidziano na 31 marca 2023 r. Po tym terminie ta forma wsparcia nie będzie kontynuowana.

Polacy zamieszkali w swoim ojczystym kraju muszą pamiętać, że obowiązują  ich dwa ważne terminy. Dziś upływa termin, by mogli starać się o rządowy dodatek na energię, a od 1 lutego pojawia się nowe finansowe wsparcie od rządu.

NIE PRZEGAP

Od 1 lutego zupełnie nowe dotacje. Korzystający z węgla do ogrzewania dostaną nawet 200 000 zł

Polacy mają tylko dwa tygodnie. Potem nawet 1500 złotych przejdzie im koło nosa

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News