Dantejskie sceny na stacjach paliw. Kierowcy biją się o paliwo

Dantejskie sceny na stacjach paliw. Kierowcy biją się o paliwo

paliwo kryzys uk kierowcy pobili się na stacji paliw 1

Podaj dalej

Na rynku paliw w Polsce trwa cenowy koszmar, a kierowcy z niepokojem obserwują, jak rosną ceny. Tymczasem brytyjscy kierowcy mają inne zmartwienia, bo na stacjach benzynowych paliwo zwyczajnie się skończyło. Niezależnie od tego, czy to diesel, czy benzyna zapasy są tak niewielkie, że wybuchła panika.

Kierowcy pobili się o paliwo

Jak donosi brytyjski Expres.co.uk w Portsmouth wybuchła prawdziwa WALKA pomiędzy kierowcami , którzy mieli nadzieję na zatankowanie swoich samochodów. Panika wybuchła tuż po tym, jak ogłoszono, że zapasy się kurczą, a dostawy mogą znacznie się opóźnić.

Na stacji benzynowej Shell w rejonie Hilsea w Portsmouth wybuchła bójka między dwiema grupami agresywnych mężczyzn. Jak twierdzi świadek potyczki, która miała miejsce około 8.30 w sobotę, wymiana ciosów była „całkowitym szaleństwem”.

Ludzie stali w kolejce przez całą noc. Pompy są prawie suche. Byłem świadkiem bójki na dziedzińcu między dwiema grupami mężczyzn. Jedna grupa wsiadła w końcu do swojej furgonetki i wyjechała z miasta, podczas gdy druga grupa ścigała ich i ciskała kamieniami w oddalającą się furgonetkę. To kompletne szaleństwo- powiedział

Getty Images

Na wielu stacjach paliwa już zwyczajnie nie ma

Kierowcy w całej Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich dwóch dni pędzą na stacje benzynowe w związku z obawami, że benzyna i diesel może się skończyć z powodu braku wykwalifikowanych kierowców ciężarówek.

BP, Shell i rząd wezwali kierowców, aby nie wpadali w panikę, ale apele pozostały bez odpowiedzi. Setki ludzi ustawiają się w kolejkach, aby zatankować swoje samochody i kanistry.

Przewodniczący AA (Automobile Association) Edmund King powiedział, że niedobór benzyny potęgują „ludzie, którzy wychodzą i tankują, kiedy naprawdę nie muszą”.

Dobra wiadomość jest taka, że kierowcy mogą zatankować tylko raz. W związku z tym jest nadzieja, że dantejskie sceny na stacjach paliw nie rozszaleją się na dobre.

Ludzie, którzy zatankują paliwo, nie będą podróżować więcej niż zwykle, więc obciążenie systemu powinno osłabnąć w ciągu najbliższych kilku dni- powiedział King.

Policja apeluje do kierowców o rozsądek

Policja Lincolnshire wezwała kierowców, aby byli „rozsądni” w kwestii tankowania paliwa na stacjach benzynowych i stania w długich kolejkach w całym regionie.

Wydała w tym celu oświadczenie:

„Dziś rano otrzymaliśmy doniesienia o długich kolejkach na niektórych stacjach benzynowych w powiecie. Jest to potencjalne zagrożenie dla pojazdów odbywających inne podróże i może skomplikować pracę służb ratowniczych próbujących dotrzeć do potrzebujących. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że niektórzy ludzie mogą być szczególnie zainteresowani zatankowaniem swoich pojazdów w ten weekend, z szacunkiem prosimy kierowców, aby rozsądnie oceniali dołączenie do kolejki na stacji benzynowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News