Dacia swą decyzją zaskoczyła wszystkich. Ten plan może się okazać śmiertelnym ciosem dla marki

Dacia swą decyzją zaskoczyła wszystkich. Ten plan może się okazać śmiertelnym ciosem dla marki

elektryczna dacia spring

Podaj dalej

O tym, że Dacia działa inaczej, niż reszta producentów samochodów wiadomo od dawna. Strategia produkowania budżetowych modeli z niezłym wyposażeniem zapewniła jej podium w rankingach sprzedaży. Dzisiejsze samochody rumuńskiego producenta nie przynoszą na ulicy wstydu i pozwalają wydać mniej pieniędzy na zakup nowego samochodu. Tylko czy tak będzie w przyszłości?

Dacia na przekór wszystkim- nie zamierza ulegać transformacji

Rumuńska Dacia wyróżnia się czymś jeszcze- mianowicie planem na przyszłość. Zupełnie innym od reszty producentów. Jedna z największych marek w Europie, oferująca niezłe budżetowe modele, które świetnie się sprzedają, zaskoczyła wszystkich.

Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że za 13 lat nie będzie już można sprzedawać niczego poza modelami napędzanymi prądem. To oznacza, że obecne w ofercie Dacii benzynowe i silniki diesla nie znajdą nabywców. Ta sama przyszłość czeka napędy hybrydowe i dwupaliwowe z instalacją LPG.

Podczas gdy większość marek w pocie czoła pracuje nad transformacją oferty na tę zasilaną akumulatorami, Dacia pozwala się prześcignąć konkurencji.

elektryczna dacia spring
Dacia

Producent czeka na ostatnią chwilę

Dacia na razie nie zamierza zaprzestać sprzedaży samochodów z silnikiem diesla i benzynowym. Kiedy zaprezentowała swój nowy wizerunek marki, dała jasno do zrozumienia, że ​​będzie czekać do ostatniej chwili z zaprzestaniem sprzedaży samochodów spalinowych.

Producent zdaje sobie sprawę, że samochody elektryczne nabrały znaczenia, ale nie zapomniał, że wciąż jest wielu chętnych na zakup samochodu z tradycyjnym silnikiem. Dlatego zdecydowała się odstawać od wyznaczonego celu potężnych marek w Europie. Będzie sprzedawać spalinowce do ostatniej możliwej chwili.

Jak uważa dyrektor generalny Dacii, grupa Renault stara się zostać mistrzem silników elektrycznych, a z drugiej strony ma spalinową Dacię, z dużym apetytem ze strony klientów. W związku z tym „te dwie rzeczy mogą współistnieć ”.

Taka decyzja jest dziś ewenementem w świecie motoryzacji, w którym dziś trendem jest elektryfikacja i ograniczenie emisji. Czy będzie to przysłowiowy strzał w stopę, czy przepis na sukces? Okaże się wkrótce.

NIE PRZEGAP

Dacia z tym nowym silnikiem w ofercie będzie hitem. To spore zagrożenie dla modeli Skody i Kia

Oto nowe zagrożenie dla Dacii. Jest tanie, świetne i pochodzi z Wietnamu

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News