Dacia nie jest już tylko budżetowa. Oto nowa luksusowa limuzyna rumuńskiego producenta [WIDEO]

Dacia nie jest już tylko budżetowa. Oto nowa luksusowa limuzyna rumuńskiego producenta [WIDEO]

Dacia duster jako limuzyna

Podaj dalej

Dacia Duster jest sprzedażowym hitem w Europie. Budżetowa marka zawsze oferuje więcej za mniej od reszty europejskich producentów. Dlatego studenci Uniwersytetu Mechaniczno-Technologicznego w Pinesti poszli o krok dalej. Stworzyli jedyną na świecie limuzynę Dacii.

Budżetowa Dacia Duster w nowym luksusowym wydaniu

Jak się okazuje, Dacia Duster nie musi być jedynie budżetowym samochodem w dobrej cenie. Studenci zaprezentowali oryginalną wersję crossovera- luksusową limuzynę, w którą włożyli mnóstwo pracy.

Przy wsparciu nauczycieli akademickich budżetowy model wygląda zupełnie inaczej i mierzy 5,84 metra długości. Na początek pierwotny model przecięto na pół. Następnie pomiędzy dwie połówki Dustera, wstawiono część o długości 1,52 metra. W ten sposób osiągnięto rozmiar na miarę luksusowej limuzyny. Całość uzupełniono o chromowane relingi dachowe, listwy progowe i lusterka boczne.

Dacia jako limuzyna
YouTube

We wnętrzu salon do telekonferencji

Dacia w wersji biznesowej posiada we wnętrzu dwa luksusowe fotele i kanapę. Pomiędzy nimi zainstalowano stoliki. Część pasażerska posiada również duże ekrany i kamery, co pozwala na prowadzenie w jej wnętrzu wideokonferencji.

Nie brakuje też gniazdek do podłączenia sprzętów, a dodatkowe oświetlenie wnętrza gwarantują trzy dodatkowe szyby w dachu. Na miejscu pasażera obok kierowcy zaaranżowano improwizowany przedział bagażowy. Kto wie, może studencka koncepcja stanie się realna, gdy spotka się z pozytywnym odbiorem fanów producenta?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News