DACIA ma nowe poważne problemy. Co będzie z samochodami?

DACIA ma nowe poważne problemy. Co będzie z samochodami?

Nowa-Dacia-Duster opóźnienia produkcji

Podaj dalej

Mówi się, że DACIA ma większe problemy niż oblany test bezpieczeństwa budżetowego Joggera, który miał być hitem sprzedażowym. Rumuński producent boryka się z poważnymi problemami w produkcji samochodów dla swoich klientów. Być może nie dostaną ani jednego modelu, który zamówili.

Twoja nowa DACIA może paść ofiarą kryzysu półprzewodników

DACIA, pomimo optymizmu właściciela marki, jakim jest Renault, boryka się i będzie borykać się z poważnymi problemami, jeśli chodzi o produkcję samochodów. To oznacza, że jej klienci mogą narzekać na brak optymizmu, jeśli chodzi o dostawy zamówionych samochodów.

Sytuacja na rynku półprzewodników nie pozwala na optymizm. Kryzys trwa i będzie trwał aż do 2023 roku, co mocno doświadczy płynność dostaw nowych samochodów. DACIA wielokrotnie wstrzymywała produkcję w swoim zakładzie w Mioven, a przerwy nie trwały krótko.

Sytuację dodatkowo komplikuje sytuacja na Ukrainie. Na dokładkę dochodzi pandemia koronawirusa, która zablokowała miasto Szanghaj, co ma wpływ na opóźnienie dostaw bardzo ważnych towarów na cały świat. Jak wiadomo, DACIA potrzebuje do swoich samochodów wielu rzeczy z Chin.

dacia-jogger-cennik-2022jpg
Dacia Jogger

Firma poniosła spore straty przez ograniczenia produkcji

Rumuński producent już w 2021 roku sporo stracił, bo nie mógł wyprodukować dużej liczby samochodów. DACIA nie miała wystarczającej ilości komponentów, ale miała nadzieję, że w tym roku wszystko wróci do normy. Niestety sytuacja jest od bardzo daleka od oczekiwań.

Renault również oficjalnie się przyznało, że problemy się pogłębiają i istnieje małe prawdopodobieństwo, by w najbliższych miesiącach zostały rozwiązane. Marka nie ma wpływu na tę sytuację i dokłada starań, by wyprodukować jak najwięcej zamówionych  samochodów.

Zwłoka w dostawach wynosi obecnie kilka miesięcy, a na razie szanse na powrót do normalności są bardzo małe. Jako jeden z wiodących producentów w Europie marka odnosi sukcesy, ale nie jest pewne, jak długo utrzyma tempo ze względu na niedobór części.

Dacia Dokker zmienia się w najtańszy kamper na rynku. Oferuje niezależność za jedyne 46 000 złotych

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News