Dacia Jogger debiutuje w teście łosia. Tak fatalnego wyniku nikt się nie spodziewał [WIDEO]

Dacia Jogger debiutuje w teście łosia. Tak fatalnego wyniku nikt się nie spodziewał [WIDEO]

dacia jogger w tescie łosia

Podaj dalej

Rumuńska Dacia Jogger zadebiutowała w teście łosia na kanale YouTube km77. Hiszpanie są znani z tego, że prezentują, jak wypadają samochody pod względem bezpieczeństwa w kryzysowych sytuacjach na drodze. Aby osiągnąć najlepszy wynik, trzeba przejechać specjalny tor przeszkód z prędkością 77 km/h. Niestety budżetowy 7-osobowy samochód wypadł gorzej od większości nowoczesnych samochodów.

Dacia Jogger wygrałaby w teście na podsterowność

Test bezpieczeństwa zwany testem łosia ujawnił, że słowo budżetowa ma rację bytu w przypadku modelu, jakim jest Dacia Jogger. Dostępny w dwóch wersjach silnikowych, 7-miejscowy SUV przetestowany na torze to najlepiej wyposażona wersja, która jednak nie zachwyca oferowaną mocą.

SUV oferowany wyłącznie z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła, nie powala precyzją w prowadzeniu. Nie pozwala na to zawieszenie i opony. Jogger nie jest szczególnie ekscytujący pod tym względem, co tłumaczy jego cena.

Jednak jak zobaczysz na poniższym wideo, nie warto korzystać z fabrycznego ogumienia. Nie jest zbyt dobre, a w zasadzie przeszkadza w prowadzeniu samochodu. Opracowane w celu zmniejszenia zużycia paliwa, opony o niskim oporze toczenia nie sprawdzą się w przypadku manewrów awaryjnych. Takie zobaczysz w poniższym teście łosia.

dacia jogger test losia 77 km
You Tube 77km

Budżetowy SUV wypada gorzej niż Hyundai Ioniq 5

Kierowca testowy wyjechał na tor z początkową prędkością 80 km/h. Dacia Jogger wykazała się dużą podsterownością i wybiła dwa stożki już przy pierwszej zmianie kierunku.

„Bardzo trudno jest prowadzić samochód tam, gdzie chce tego kierowca. W rzeczywistości, aby ominąć stożki i pojechać właściwą ścieżką, najwyższa prędkość, jaką osiągnęliśmy, wynosiła tylko 70 kilometrów na godzinę” -mówi narrator.

Hyundai Ioniq 5 po podkręceniu trybu hamowania regeneracyjnego osiągnął imponujące 80 km/h. Dlatego 70 km/h to zdecydowanie słaby wynik, jeśli chodzi o symulację ominięcia przeszkody.

W teście jazdy slalomem niespodzianki nie ma. To oznacza, że Dacia Jogger nie jest dobrym samochodem do prowadzenia. Niewątpliwie najtańszym, jaki można kupić w wersji 7 -osobowej. Ostateczny czas wyniósł 26,6 sekundy, co plasuje SUV-a Dacii blisko Skody Fabi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News