Dacia Duster po tuningu wygląda oszałamiająco. Podobnie jak cena zestawu body kit od Prior Design [WIDEO]

Dacia Duster po tuningu wygląda oszałamiająco. Podobnie jak cena zestawu body kit od Prior Design [WIDEO]

dacia-duster-prior-design-przod

Podaj dalej

Dacia Duster od Prior Design stała się faktem po upływie prawie 2 lat od pierwszej prezentacji projektu. Poprawiony przez niemieckiego tunera budżetowy model ubrany w prawdziwy body kit wygląda lepiej niż w wersji prezentowanej w monitorze. Ile trzeba zapłacić za taki zestaw?

Dacia Duster od Prior Design prosi o drogi bez nierówności

Prior Design zaprezentował swoją wizję Dacii jesienią 2020 r. dziś Duster po tuningu stoi na kołach gotowy do wyjazdu na ulicę. Najlepiej na taką, na której nie ma nierówności, czego dowodzi wideo, nakręcone w warsztacie tuner na zachód od Essen.

Poprawiona Dacia Duster w kolorze matowego brązu z dodatkowymi elementami nadwozia w kolorze czerni wygląda oszałamiająco. Podobnie jak cena zestawu, który radykalnie zmienia wygląd budżetowego SUV-a.

W jego skład wchodzą m.in. spojler umieszczony w górnej części tylnej klapy oraz elementy, które sprytnie wsuwają się pod oryginalne zderzaki. Całość uzupełniają poszerzone nadkola i nakładki błotników w czarnym kolorze połączone z progami.

dacia-duster-prior-design-bok i tyl
Prior Design

Przepis na gwiazdę sceny tuningu to 1/5 ceny modelu

Jeśli miałbyś ochotę zmienić swojego SUV-a, w bardziej drapieżną wersję musisz dysponować kwotą ponad 15 000 zł (3330 €). Przed zakupem musisz jednak zwrócić uwagę na ważny szczegół. Samochód stoi na felgach o bardzo dużej średnicy, więc jeśli nie masz ochoty na niezbyt przyjemne spotkania z asfaltem, musisz korzystać z dróg wolnych od nierówności.

Prior Design oferuje zestaw kompatybilny ze wszystkimi wersjami Dacii Duster 2 wykonany z tzw. włókna szklanego DuraFlex. To bardziej miękki i bardziej elastyczny materiał niż klasyczne włókno szklane. Gwarantuje gładszy wygląd, co ułatwia malowanie i gwarantuje wysokiej jakości wykończenie. Mówiąc w skrócie, zrobi z twojego Dustera prawdziwą gwiazdę sceny tuningu.

Zestaw aerodynamiczny, obejmujący m.in. spojler dachowy, ostre wstawki z przodu i wkładkę z tyłu kosztuje 2999 euro. Dacia Duster stylizowana na prawdziwego kulturystę z zestawem kutych felg, wydechem o większej średnicy wylotu i lakierowaniem, to już wydatek bliski całego nowego Dustera.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News