Czy widziałeś kiedyś Bugatti Chiron na hamowni? To musisz to zobaczyć. Wynik jest epicki [WIDEO]

Czy widziałeś kiedyś Bugatti Chiron na hamowni? To musisz to zobaczyć. Wynik jest epicki [WIDEO]

przetestowali na hamowni bugatti Chiron

Podaj dalej

Jeszcze nikt na świecie nie odważył się zabrać Bugatti Chiron na hamownie, by dokonać pomiaru jego mocy. Dzięki kanałowi The Hamilton Collection, po raz pierwszy zobaczysz, jak bestia wśród seryjnych samochodów wykorzystuje swój napęd na cztery koła.

Bugatti Chiron debiutuje na hamowni

Następca Veyrona, Bugatti Chiron robi ogromne wrażenie. Model, który wykorzystuje napęd na cztery koła, nie przemawia tak detalami, jak obłędną mocą silnika. Ośmiolitrowa jednostka W16 generuje obłędne 1500 KM i 1600 Nm. Czuwają nad tym, aż cztery turbosprężarki (dwie dla niskich i dwie dla wysokich obrotów) oraz 10 chłodnic.

Te wszystkie zabiegi pozwalają Chironowi osiągnąć setkę szybciej, niż zdążysz kichnąć. To bezdyskusyjnie tłumaczy, dlaczego zasługuje na miano najlepszego samochodu. Wideo od The Hamilton Collection, to nagranie, na które wielu fanów motoryzacji czekało. Nikt dotąd bowiem nie przetestował mocy Chirona na hamowni.

bugatti chiron na hamowni

Samochód za 4 mln dolarów wypluwa 1570 KM i 1813 Nm

Jak zobaczysz liczby są powalające. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności uwzględniające średnio 15% straty w układzie napędowym, oznacza to, że producent zaniżył możliwości 8,0-litrowego silnika W16.

Bugatti  Chiron oficjalnie oferuje moc 1500 KM i 1600 Nm, a z testu wynika, że ma większe możliwości. Dzikie serce modelu dostarcza na koła moc 1570 KM i 1813 Nm momentu obrotowego.

Zespół The Hamilton Collection wyjaśnił, że wszystkie ​​wyniki osiągnął na 93-oktanowym paliwie.  Jak mówi, generował „tę moc z gracją, zarówno cicho, jak i bez przeszkód”, udowadniając, że jest „jednym z najbardziej niesamowitych samochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano”.

Tym samym następca Veyrona potwierdza, że jest wyjątkowy, to prawdziwa ewolucja. To nagranie wiele zmienia w życiu właściciela Bugatti Chiron, bo producent już dzwonił i coś mówił o uciekającej gwarancji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News