Czy samochód może pokonać z bolid F1? Ten wyścig to wyjaśnia [WIDEO]

Czy samochód może pokonać z bolid F1? Ten wyścig to wyjaśnia [WIDEO]

WYSCIG bolid F1

Podaj dalej

Czy samochód ma szanse być szybszy niż bolid F1? Z pewnością żaden samochód drogowy, ale co jeśliby wystawić tuningowane Lamborghini i Nissana GT-R?

Czego potrzebuje zwykły samochód by być szybszym niż bolid F1?

Czy zmodyfikowane Lamborghini Huracan i Nissan GT-R Nismo, są w stanie pokonać mistrza Formuły 1? Na to pytanie w dzisiejszym odcinku wyścigów drag, odpowiedział Matt Watson. Dziennikarz CarWow zgotował fanom wyścigów Formuły 1 nie lada gratkę.

Ostatnio oglądaliśmy wyścig bolidu F1 z Bugatti Chiron. To był pierwszy wyścig drag z udziałem bolidu zespołu Red Bull z 2011 r. Dziś oglądamy go po raz kolejny. Tym razem do wyścigu z ważącym zaledwie 650 kilogramów bolidem z silnikiem o mocy 750 KM, stają dwa szalone sportowe samochody.

Aby pobić ten torowy pocisk, jakim jest bolid F1 potrzeba czegoś więcej niż zwykły fabryczny samochód. Rywale bolidu przerażają mocą, w którą wyposażyli je specjaliści od tuningu.

Lamborghini Huracan drag race

Pierwszym z nich to Lamborghini Huracan, który otrzymał monstrualną konwersję z podwójnym turbodoładowaniem.

Fabryczny silnik wolnossący V10 o pojemności 5,2 litra, obecnie generuje obłędną moc 1200 KM i 1240 Nm momentu obrotowego. Samochód dysponuje napędem na wszystkie koła i posiada siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów z bezwzględnie skutecznym systemem kontroli startu.

W porównaniu do bolidu F1 jedyną wadą wydaje się być jego waga. Jego 1553 kg to prawie 240% wagi bolidu Red Bulla.

Nissan GT-R

Drugi zawodnik, który stanął do boju, by zdobyć podium w tym wyścigu to Nissan GT-R. Ten mięśniak ma silnik o poj. 4,1 l V6 z podwójnym doładowaniem. Po strojeniu generuje obłędne 1300 KM i 1290 Nm momentu obrotowego.

Podobnie jak Lamborghini Huracan, ma dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów z kontrolą startu i napęd na wszystkie cztery koła. Niestety jest cięższy od drogowego rywala, bo waży 1840 kg.

Już wiesz, kto będzie zwycięzcą tego wyścigu na ćwierć mili? Sprawdź, bo możesz się zdziwić!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News