Ciężarówka zawisła nad przepaścią. Kierowca zapomniał zmienić ustawienia nawigacji [WIDEO]

Ciężarówka zawisła nad przepaścią. Kierowca zapomniał zmienić ustawienia nawigacji [WIDEO]

kierowca zaufał nawigacji i zawisł nad ptrzepaścią

Podaj dalej

Kierowca ciężarówki, który stał się bohaterem nagrania, jakie obiegło media, jechał do celu posługując się nawigacją. Nie przewidział, że tym razem zaprowadzi go celu drogą, na której nie powinien się znaleźć. Serwisy właśnie oglądają mrożące krew w żyłach nagranie tej sytuacji.

Kierowca zaufał jak zwykle nawigacji, ale tym razem gorzko tego pożałował

Jak informują lokalne media, niejaki pan Wu, który pracuje jako kierowca ciężarówki jak zwykle wiózł ładunek do celu. Od zawsze korzystał z nawigacji i tak było tym razem. Niestety zapomniał o tym, by ustawić trasę odpowiednią dla ciężarowego samochodu i ta doprowadziła ciężki pojazd na wąską górską drogę w Changzhi City (Chiny).

Do zdarzenia mrożącego krew w żyłach doszło 1 stycznia, ale wideo z tego zdarzenia dopiero teraz trafiło to sieci. Wszystko wskazuje, że pierwszy dzień nowego roku, mógł być ostatnim w życiu kierowcy ciężarówki. Patrząc na nagranie z tego zajścia, nie mamy wątpliwości, że dużo nie brakowało.

Mówi się, że było już za późno, gdy kierowca zorientował się, że jego ciężarówka jest za szeroka i  nie pojedzie dalej drogą,  jaką wskazała nawigacja. Kiedy próbował się cofnąć i ratować się z opresji, ciężarówka się poślizgnęła i wpadła na barierki z przodu, by w rezultacie zawisnąć nad ponad 100 metrową przepaścią.

kierowca zaufał nawigacji i zawisł nad ptrzepaścią
YouTube CGTN

Zwisająca nad urwiskiem ciężarówka zablokowała autostradę

Pamiętasz zapewne sytuację kiedy statek Ever Given, zablokował Kanał Sueski w marcu 2021 roku. W tym przypadku zwisająca nad urwiskiem ciężarówka zablokowała bardzo ważną drogę w Chinach, wszystko przez to, że kierowca wybrał opcję tańszego przejazdu.

Na szczęście zdołał ujść z życiem z kabiny, gdy przednia oś ciężarówki zwisała ze stromego urwiska. Nagranie jest przerażające, a widok zwisającej nad krawędzią wielkiej ciężarówki mrozi krew w żyłach.

Można sobie tylko wyobrazić skutki gapiostwa kierowcy, bo akcja wyciągania ciężarówki zajęła drogowcom trzy dni. Tyle czasu potrzebowano na to, by postawić z powrotem koła ciężarówki na jezdni. Ruch na wąskiej chińskiej autostradzie przywrócono dopiero 4 stycznia.

Pamiętaj! Jeżeli cierpisz na lęk wysokości, to wideo nie jest dla ciebie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News