Chciała przykozaczyć i wyprzedzić diesla. Finał lawirowania po pasach był tragiczny

Chciała przykozaczyć i wyprzedzić diesla. Finał lawirowania po pasach był tragiczny

Podaj dalej

Kobieta za kierownicą Forda dość szybko poruszała się lewym pasem autostrady. W pewnej chwili postanowiła wyprzedzić  diesla i przejechać przez dwa pasy w kierunku zjazdu. Ta decyzja prawie kosztowała ją życie.

To nagranie to jeden z filmów, przy oglądaniu którego zimny pot spłynie ci po kręgosłupie. Bez wątpienia nie powinny go oglądać osoby o słabych nerwach. Niewątpliwie stanowi on dobrą lekcję, aby nigdy nie decydować się na tak ryzykowne manewry.

Wyprzedzanie diesla
Facebook M.Wójcik

Moment w którym udaje się wyprzedzić diesla, to początek dramatu

To wideo zostało nagrane przez kamerę samochodową polskiego kierowcy ciężarówki, jadącego belgijską autostradą E40. Do momentu zjazdu  to wideo nie jest spektakularne. W momencie kiedy w kadrze pojawia się jasnoniebieski Ford sytuacja staje się dramatyczna.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Focus wjeżdża z lewej strony ze stosunkowo dużą prędkością i zmienia kilka pasów, wyprzedza ciężarowego diesla by  złapać zjazd na prawo.  Niestety 25-latka siedząca za kierownicą nie widziała korków na pasie zwalniającym. W związku z  tym, tę decyzję nieomal przypłaciła życiem.

Przeżycie takiego wypadku, to cud. W związku z tym, należy skupić się na jeździe na tyle, żeby decyzji o zjeździe z autostrady nie podejmować na ostatnią chwilę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News