Chciał sam sprawdzić, czy Tesla Model X Plaid jest obłędnie szybka. Przez przypadek pobił rekord! [WIDEO]

Chciał sam sprawdzić, czy Tesla Model X Plaid jest obłędnie szybka. Przez przypadek pobił rekord! [WIDEO]

Tesla Model X Plaid rekordowo szybka

Podaj dalej

Tesla Model X Plaid to wciąż najszybszy na świecie samochód produkcyjny. Najszybciej przyspieszający elektryk potrzebował do tej pory zaledwie 2,5 sekundy, by osiągnąć prędkość 100 km. Dlaczego piszemy w czasie przeszłym? Bo to właśnie się zmieniło.

Tesla Model X Plaid bije swój własny rekord prędkości

Wyścigi na ćwierć mili ujawniły, że samochód od Elona Muska potrzebuje 9,9 sekundy by pokonać ten dystans. Uwzględniając, że samochód waży 2444 kg i ma sześć siedzeń to świetny wynik, który zawdzięcza aerodynamicznym kształtom i współczynnikowi oporu powietrza 0,24.

Jak zobaczysz na nagraniu, Tesla Model X Plaid ma prawdziwie szalone przyspieszenie. Startuje z postoju szybciej niż samochód F1, który potrzebuje 2,6 sekundy, by osiągnąć setkę.

Elon Musk uwielbia, gdy jego samochody są numerem 1 w świecie motoryzacji. Nic dziwnego, że szybko zwrócił uwagę na film zamieszczony na Twitterze przez POV Vehicle Virgins, na którym Tesla Model X Plaid startuje, by pobić swój rekord do setki.

Elon Musk pęka z dymy i promuje nagranie przejazdu Tesli

Nagranie powstało z myślą o tym, by sprawdzić czy Tesla jest dokładnie tak szybka jak twierdzi producent. Właściciel kanału YouTube użył Recelogica, by potwierdzić osiągi elektrycznego samochodu. Wynik go zaskoczył.

Czas jaki zobaczysz po prostu szokuje, bo Tesla wyświetla wynik do tej pory nieosiągalny- 2,3 sekundy. Pewien, że źle widzi mężczyzna ponawia start i uzyskuje czas 2,5 sekundy.

Jak zauważysz, podczas pierwszego sprintu samochód przyspiesza przy 65% stanie naładowania baterii. Druga próba odbywa się przy 64% naładowania baterii. Dlatego strach pomyśleć, co by było, gdyby Tesla była naładowana w 100%.

Koniecznie obejrzyj wideo poniżej, czasy są dostępne od 9 minuty. Warto zobaczyć jak ponad 1000-konna odświeżona Tesla Model X łamie kolejne bariery.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News