Chcesz płacić mniej za tankowanie? Jest kilka sprawdzonych sposobów, by płacić za paliwo mniej niż 8 zł/l

Chcesz płacić mniej za tankowanie? Jest kilka sprawdzonych sposobów, by płacić za paliwo mniej niż 8 zł/l

Chcesz płacić mniej za tankowanie? Jest kilka sprawdzonych sposobów, by płacić za paliwo mniej niż 8 zł/l

Podaj dalej

Paliwo jest drogie i nie mamy złudzeń, że w najbliższym czasie będzie tańsze. Na cenę paliwa wpływa wiele czynników. Warto o nich wiedzieć, by tankować taniej. Różnica kilku groszy na litrze przy pełnym baku pozwala nieco zaoszczędzić na wydatkach.

Co zrobić, by tankować tańsze paliwo na stacjach?

W najbliższym czasie kierowcy nie mogą liczyć na zniżki na paliwo na stacjach, ale są sposoby, by tankować taniej. Niektórzy, pomimo przekroczenia poziomu ceny 8 zł/l wciąż tankują za 7,50 zł/l. Jak to robią?

Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, m.in. na wybór stacji do tankowania. Nie ulega wątpliwości, że wśród najtańszych wiodą prym stacje paliw należące do sieci hipermarketów. Różnica może wynieść nawet kilkadziesiąt złotych na litrze. Skąd takie stawki?

Sieci supermarketów mogą sobie pozwolić na obniżkę marży za paliwo w budżecie, ze względu na to, że czerpią zyski z zakupów, jakie robią przy okazji klienci. Dlatego takie tankowanie to spora oszczędność w domowym budżecie.

paliwo-w-wakacje-koszmarnie-drogie
fot. freepik

Jak znaleźć sposób na tańsze tankowanie w mieście?

Dziś cena paliwa na polskich stacjach oscyluje w granicach 8,05 zł za litr benzyny i 7,70 za litr diesla. W dalszym ciągu jednak możne zatankować taniej. Różnice między stawkami na stacjach wciąż potrafią być spore. Jak zatem znaleźć taką stację?

W dużych miastach kierowcy tankują często, więc zdarza się, że dostawy paliwa trafiają na stację codziennie lub co drugi dzień. Nie pozostaje to bez wpływu na cenę, bo każda dostawa winduje ją w górę. Dzieje się tak dlatego, że nabywa je wg nowych stawek zakupu.

To oznacza, że zaoszczędzisz na tankowaniu na tych stacjach, które nie znajdują się w centrach miast i rzadziej odbierają dostawy paliwa w nowych wyższych cenach. Warto mieć to na uwadze podczas wakacyjnych podróży. Jak wiadomo, tankowanie na autostradach i drogach szybkiego ruchu będzie najdroższe.

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Zwróć uwagę na to, jaki rodzaj stacji wybierasz

Stacje paliw o lepszym standardzie oferują możliwość realizowania drobnych zakupów lub spożycia posiłku. Te, ze średniej półki oferują znacznie mniej. Ta dysproporcja nie zawsze oznacza niższą cenę paliwa. Na pewno bogatsza w ofertę stacja często może oferować paliwo w niższej cenie.

Dzieje się tak dlatego, że zarabia nie tylko na tankowaniu samochodów. Duże znaczenie ma obecność konkurencji. Im więcej stacji w pobliżu, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się kupić tańsze paliwo.

Przez ostatnie tygodnie paliwo w Polsce drożeje najszybciej w Unii, jak informuje Urszula Cieślak, analityczka BM Reflex na łamach Business Insider. Ten trend w najbliższym czasie się nie zmieni. Dlatego warto zwrócić uwagę na te ważne aspekty tankowania.

Ten mało znany przycisk w samochodzie, zmniejsza zużycie paliwa o 10%. To prawdziwa ulga przy dzisiejszych kosztach tankowania

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News