Ceny paliwa przestaną straszyć polskich kierowców! Pojawi się wsparcie dla zmotoryzowanych

Ceny paliwa przestaną straszyć polskich kierowców! Pojawi się wsparcie dla zmotoryzowanych

paliwo ceny paliw paliwa diesel benzyna vat

Podaj dalej

Ceny paliwa w Polsce nie należą do najwyższych w Europie, ale biorąc pod uwagę zarobki Polaków i galopującą inflację rujnują portfele kierowców. Benzyna już prawie dogoniła diesla i kosztuje dziś 7,47 zł/l (*Pb98). Nic dziwnego, że w świetle kolejnych podwyżek na zagranicznych stacjach polscy kierowcy patrzą w przyszłość z niepokojem.

Rzecznik rządu odpowiada- będzie pomoc dla polskich kierowców

W środę rzecznik rządu Piotr Müller wystąpił w programie „Tłit” w portalu WP, gdzie zapytano go o rosnące ceny paliwa. Jak się dowiedzieliśmy, rząd już pracuje nad zamrożeniem cen paliw, które i tak są niższe z uwagi na tarczę antyinflacyjną.

Piotr Müller nie ujawnił szczegółów nowych rozwiązań finansowych dla kierowców, które pozwolą na stabilizację cen diesla i benzyny. Podkreślił jednak, że rząd chciałby utrzymać większość ze wdrożonych już instrumentów finansowych. Na tę chwilę jednak wiemy, że tarcza antyinflacyjna chroni kierowców jedynie do lipca.

ceny paliwa w polsce
e-petrol

Czy ceny paliwa będą rosły?

Wzrost cen surowców tj. ropa i gaz spowodował znaczne podwyżki cen paliwa. Ze względu na trwający konflikt na Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję paliwo znacznie zdrożało. Cena diesla w Wielkiej Brytanii w przeliczeniu na polską walutę przebiła kwotę 9 zł za litr i idzie ku górze.

Polskich kierowców na tę chwilę chroni przed dwucyfrową stawką tarcza antyinflacyjna. Wprowadzenie tego rozwiązana pozwoliło na obniżkę cen paliw silnikowych i gazu. Polacy płacą również sporo mniej za energię elektryczną i podstawowe produkty spożywcze.

Jeśli rząd utrzyma obowiązujące dziś narzędzia finansowe stanowiące prawdziwą tarczę przed szokująco wysokimi cenami paliwa i zamrozi galopujące ceny na stacjach, istnieje szansa, że nie zobaczymy stawek obowiązujących za granicą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News