Bugatti La Voiture Noire na ulicach Londynu. Zobacz jak wyjeżdża i sprawdź gdzie stanie [WIDEO]

Bugatti La Voiture Noire na ulicach Londynu. Zobacz jak wyjeżdża i sprawdź gdzie stanie [WIDEO]

bugatti-la-voiture-noire

Podaj dalej

Bugatti La Voiture Noire czyli najdroższy na świecie samochód, trafił właśnie do Londynu. Kto jest jego właścicielem, nie wiadomo. Krążą plotki, że jeden z nich kupiła gwiazda futbolu Cristiano Ronaldo, ale do tej pory nikt go w nim nie widział.

Bugatti La Voiture Noire możesz obejrzeć w Londynie. To mega atrakcja na Black Week

Bugatti zaprezentował La Voiture Noire w 2019 roku w Genewie. Rok później samochód koncepcyjny zaprezentowano na pokazie w Molsheim, a teraz możesz go obejrzeć w Londynie, gdzie będzie mega atrakcją.

Wygląda na to, że supersamochód spędzi tam Święta Bożego Narodzenia, na pokazie w HR Owens. Poniższe nagranie zarejestrowano gdy supersamochód wyjeżdżał z ciężarówki  na ulicy w Londynie.

bugatti-la-voiture-noire
YouTube

Docelowo zamieni się miejscami z Bugatti Chiron Super Sport i stanie w wielkim szklanym pudle przed hotelem The Londoner. Mówi się, że zostanie tam do wakacji.

Kto kupił pierwszy egzemplarz nie wiadomo. Po raz kolejny bowiem oglądamy prototyp. Jak informował producent, pierwszy samochód klienta zakończył fazę testów i był przygotowany do wysyłki w czerwcu tego roku.

Wiadomo, że zamożny klient to entuzjasta marki  i dba o anonimowość. Plotki w 2019 r. wskazywały, że jest to Ronaldo albo Ferdinand Piech. Ten pierwszy posiada już w garażu Bugatti Centodieci.

La Voiture Noire to hołd dla kultowego Type 57 SC Atlantic i zmodyfikowana wersja Chirona. Jego budowa wymagała 65 000 godzin pracy inżynierów i najlepszych materiałów. Nadwozie wykonano z włókna węglowego i napędza je 8-litrowy silnik W16, którego pracę możesz usłyszeć na poniższym wideo.

Tak brzmi 11 milionów euro netto z silnikiem o mocy 1500 KM i 1600 Nm. Samochód marzeń? Zdecydowanie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News