Bugatti Chiron vs bolid F1! Zawsze chcieliśmy to zobaczyć i jest [WIDEO]

Bugatti Chiron vs bolid F1! Zawsze chcieliśmy to zobaczyć i jest [WIDEO]

Bugatti vc F1

Podaj dalej

Bugatti Chiron to jeden z najszybszych samochodów na świecie. Włoski luksusowy Hyper Car ma rekordowe osiągi, które non stop próbuje pobić konkurencja. Wśród wielu wyścigów jakie widziałeś, ten jest wyjątkowy. Takiego przeciwnika jeszcze nie było

Bugatti Chiron w wyścigu drag, z bolidem Formuły 1

Jak Bugatti Chiron wypada w wyścigach drag? Tego tłumaczyć nie trzeba. Wystarczy spojrzenie na dane techniczne, by wiedzieć, że są małe szanse, iż wygrasz ten wyścig. Co prawda nadzieja umiera ostatnia, ale jeśli nie dysponujesz mocą 1500 koni mechanicznych, wydaje się, że możesz liczyć jedynie na cud.

Trudno zliczyć wszystkich śmiałków, którym nie udało się pobić króla osiągów. Wśród nich nie było jedynie…bolidu Formuły 1. Wszyscy wiemy, że super auta Formuły 1, nie są stworzone do szybkich jazd po prostej. Ich zadaniem jest błyskawiczne zjadanie zakrętów i bicie rekordów przejazdów po torze. W związku z tym, może być różnie.

Jak zobaczysz na poniższym wideo, pierwszy drag race gwiazdy wyścigów F1, Davida Coultharda, udowadnia, że bolid F1, ma tu coś do powiedzenia.

Bolid z silnikiem V8 RB7 o mocy 750 KM i napęd na tylne koła i waży jedynie 650 kg. To trzykrotnie mniej, niż Bugatti Chiron (1995 kg). Poza tym ma za kierownicą wicemistrza świata wyścigów F1, który dokładnie wie jak wycisnąć z niego, całą dostępną moc.  Czy to jednak wystarczy, by być numerem jeden?

O tym, że to będzie dobry wyścig udowadnia moment,  w którym gwiazda F1 startuje bolidem Red Bulla, a prezenter CarWow Matt Watson, usiłuje krzykiem wymusić  szybszy sprint Bugatti.

Para opuszcza linię startu, niesamowicie blisko w pierwszych kilku metrach. Co stało się dalej? obejrzyj sam

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News