Brunetka o rubensowskich kształtach, nie zaciągnęła ręcznego. Reakcja na toczący się samochód była zaskakująca

Brunetka o rubensowskich kształtach, nie zaciągnęła ręcznego. Reakcja na toczący się samochód była zaskakująca

Podaj dalej

Kierowcy w wielu sytuacjach działają irracjonalnie. Zwłaszcza w momencie kiedy stery nad rozumem przejmuje panika. Samochód w parze instynktownym działaniem kierowcy, potrafi wyrządzić ogromną szkodę.

Życie przed Facebookiem czyli Mark Zuckerberg i historia jego młodości

Hamulec ręczny jest bardzo przydatny. W wielu sytuacjach ratuje życie i mienie. Nagranie zamieszczone poniżej jest tego świetnym przykładem. Ponadto warto wiedzieć, czego nie robić  w tej sytuacji.

Spanikowana kobieta,  chcąc zatrzymać  toczący się samochód nieomal straciła życie

Na nagraniu umieszczonym na portalu reddit,  pojawia się kobieta wyjeżdżająca z parkingu domu. Wyjazd znajduje się na wzniesieniu, a zamyka go solidna szeroka brama. Kobieta podjechała samochodem na skraj wzniesienia, po czym wysiadła i zeszła otworzyć bramę.

Jak nie trudno sobie wyobrazić, samochód w tej sytuacji  bez zaciągniętego hamulca ręcznego zaczyna się toczyć powoli w dół. To zapowiada nadchodzący dramat. Reakcja kobiety na widok zjeżdżającego samochodu, to jeszcze większa katastrofa.

Decyzja jaką podjęła, to zapewne podświadoma reakcja. Co nie zmienia faktu, że to najgorsze co można zrobić.  Tak samo jak wyciągnięcie ręki lub nogi w sytuacji gdy ludzie rozbijają motocykle. Brunetka tym desperackim pomysłem chciała zapewne zapobiec katastrofie na ulicy. Niestety zapomniała, że sama w ten sposób stanie się ofiarą własnego samochodu.

Łatwo można zapomnieć jak ciężkie są samochody, kiedy czujesz jak lekko go zatrzymujesz podjeżdżając do skrzyżowania.

Lady forgets to use handbrake from r/IdiotsInCars

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News