Bon turystyczny 2024. Oto co planują politycy w sprawie wyczekiwanego świadczenia

Nikt w Polsce nie ma wątpliwości co do tego, że bon turystyczny był hitem i stanowił ważne finansowe wsparcie. Widać to bardzo dobrze w tym sezonie wakacyjnym, kiedy takiego rozwiązania zabrakło. Bez takiego wsparcia dla setek tysięcy rodzin branża turystyczna odnotowuje spadek dochodów. Nic dziwnego skoro w ciągu ostatniego roku inflacja pożarła znaczną część oszczędności Polaków. Co planuje resort turystyki, który nie zrezygnował z planów na wsparcie różnych form wypoczynku?

bon turystyczny dzieci wakacje
Podaj dalej

W 2023 roku trudno liczyć na jakąkolwiek formę wsparcia, a co dopiero na bon turystyczny

Nie jest tajemnicą, że budżet na ten rok już raz doczekał się poprawek, ale pewne jest, że bon turystyczny na wakacje nie pojawi się w tym roku. Poprzedni bon pochłonął środki rzędu 3-4 miliardów przez rok obowiązywania, więc szanse na tegoroczne takie pieniądze są zerowe. Trwa jednak kampania wyborcza, a w związku z tym politycy mają okazję do tego, by Polakom zaoferować takie samo, albo podobne rozwiązanie.

Wiadomo, że rządzący nie zrezygnowali z szukania formuły, która wsparłaby branżę turystyczną i Polaków na wypoczynek. Sami minister sportu i turystyki podkreślił, że takie wsparcie jest potrzebne. Wszyscy odczuwamy bowiem skutki wysokiej inflacji na swoich kontach bankowych. Dzięki rozwiązaniu, jakim był bezgotówkowy bon turystyczny na wakacje pojechało wiele dzieci, które wcześniej nie miały takiej możliwości. Co wiadomo na temat takiego wsparcia w 2024 roku?

bon turystyczny dzieci wakacje
Freepik

Taki bon tylko na letni wypoczynek

Bon turystyczny według dostępnych nieoficjalnych informacji rozważa się oferować ściśle z nowym dodatkiem 800 plus dla rodziców. Takie podwyższone świadczenie jest już uchwalone. Nowe rozwiązanie, na kształt bonu znalazło się w rozważaniach polityków już w kwietniu br.

Mówiono wtedy, że taki bon obowiązywałby tylko na czas letnich wakacji, ale tylko pod warunkiem, że rodzice zrezygnują w danym miesiącu z wypłaty świadczenia na dziecko. Wtedy miało ono jeszcze kwotę 500 zł. Dziś takie wsparcie mogłoby być wyższe i wynosić np. 800 lub więcej złotych.
Sukces bonu turystycznego i korzyści, jakie ze sobą przyniósł, czynią go idealnym punktem programu polityków w nadchodzących wyborach. Nie ma wątpliwości, że rodzice wyczekujący już wyższego świadczenia na dziecko, o takim bonie marzą. Czytaj także: Dodatek za deszcz zamiast słońca w wakacje? Taki już jest. Płacą nawet 1300 zł – to za jeden dzień opadów

W jakiejkolwiek formule by nie zadziałał, będzie oczekiwanym wsparciem w czasach drożyzny. Nic nie zapowiada, aby miała odpuścić w przyszłym roku. Świadczenie 500 plus wyniesie 800 plus od stycznia, a w związku z tym jest jeszcze czas na to, by wprowadzić takie rozwiązanie jak bon w 2024 roku. Na tę chwilę jeszcze nic oficjalnie Polakom się nie oferuje. NIE PRZEGAP: Kolejny dodatek na prąd dla Polaków czeka na podpis prezydenta. Obejmie także już zapłacone rachunki

Przeczytaj również