BMW ujawnia swojego olbrzymiego SUV-a. Koncepcyjne XM ma 750 KM i ekstremalny wygląd [WIDEO]

BMW ujawnia swojego olbrzymiego SUV-a. Koncepcyjne XM ma 750 KM i ekstremalny wygląd [WIDEO]

bmw-koncepcyjne xm

Podaj dalej

Po premierze zwiastuna, w którym z ciemności wyłania się koncepcyjny model BMW XM, przyszedł czas na odsłonę. Producent pokazał w całości swojego olbrzymiego SUV-a w asyście tancerzy i rycerzy na koniach. Teraz już wiemy o nim nieco więcej.

BMW XM- atleta z energią gwiazdy rocka i siłą atlety

Jeszcze niedawno oglądaliśmy zwiastun, jakiego jeszcze nie było w historii BMW, a już dostaliśmy odpowiedź na wiele pytań dotyczących nowego SUV-a ze znaczkiem M.

Jak zobaczysz w klipie, jaki trafił na YouTube, BMW używa do określenia modelu rycerzy na koniach i tancerzy z przepaskami na biodrach. Jak wyjaśnia producent, motywem przewodnim konceptu jest energia gwiazdy rocka. Gdy patrzymy na cyfry, to raczej moc atlety jest bardziej na miejscu.

bmw-pokazało-concept-xm-

Najmocniejsza hybryda plug-in w historii BMW

Jak ujawnia producent BMW XM produkuje szokujące 750 KM i 999 Nm. Tym samym jest najmocniejszym modelem ze znaczkiem M.
Hybryda plug-in ma pod maską potężne V8, ale ten przypominający duży kiosk samochód przejedzie 80 km w trybie elektrycznym. Dlatego pozwala właścicielowi na jazdę w trybie miłośnika natury lub niegrzecznej M bestii.

Wnętrze konceptu jest zorientowane na kierowcę. Zobaczysz w nim olbrzymi centralny ekran, który rozciąga się od wyświetlacza kierowcy do końca centralnego systemu informacyjno-rozrywkowego. To co robi największe wrażenie, to materiały jakich użyto do jego wykończenia. Brązowa skóra jest dosłownie wszędzie, co wprowadza nas w klimat salonu ekskluzywnych mebli KLER.

Całość uzupełniają akcenty w kolorze czerwonym. Producent zamieścił je na kierownicy i  konsoli środkowej, co podkreśla sportowy charakter samochodu.

bmw-xm 750 KM

Nowe BMW XM będzie straszyć konkurencję już w przyszłym roku

Co prawda nowe modele producenta nieco przestraszyły klientów olbrzymimi atrapami z przodu, ale to dopiero na widok atletycznego XM idzie poczuć respekt.

Kratka z przodu jest jeszcze większa i na dodatek oświetlają ją diody LED. Agresywna stylizacja nadwozia wygląda tak jakby projektant używał zbyt często linijki. Jak zobaczysz nawet wydechy zaprojektowano w ten sposób.

Franciscus van Meel, dyrektor generalny BMW M, powiedział:

„BMW Concept XM reprezentuje całkowite przeobrażenie segmentu pojazdów o wysokich osiągach… Podkreśla zdolność BMW M GmbH do przełamywania ustalonych konwencji i przekraczania granic w celu zaoferowania fanom tej marki najlepszych wrażeń z jazdy”.

Jeszcze nie wiemy jak jeździ koncepcyjne BMW XM, ale jeśli chodzi o wrażenia, to już teraz oferuje ich sporo. Co prawda jest to na razie tylko koncepcja, ale wersję produkcyjną zobaczymy już w przyszłym roku. Nie sądzimy by bardzo odbiegała od konceptu.

Jeśli chodzi o ceny, to jedno jest pewne- nie spodziewaj się, że będzie tani. To w końcu najmocniejsze BMW w historii marki. Jak wygląda w rzeczywistości, zobaczysz na poniższym wideo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News