Audi Sport Quattro S1 mierzy się z najnowszym RS3. To absolutny hit, jakiego nigdzie już nie zobaczysz [WIDEO]

Audi Sport Quattro S1 mierzy się z najnowszym RS3. To absolutny hit, jakiego nigdzie już nie zobaczysz [WIDEO]

audi sport quatrro s1 i rs3drag

Podaj dalej

Historia marki Audi ma za sobą wzloty i upadki, ale dzięki pasji założyciela jest do dziś obecna na rynku. Inżynierowie przez wiele lat konstruują dla nas nowe porywające modele RS, ale prawdziwi fani marzą o jednym modelu w garażu- Audi Sport Quattro S1. A co gdyby tak postawić na linii startu tradycję i nowoczesność?

Audi Sport Quattro S1 kontra Audi RS3 8Y

Najnowsze Audi RS3 jest hitem. Szokuje osiągami i rzecz jasna do najtańszych nie należy. Jednostka, którą skrywa pod maską to udana 5-cylindrowa konstrukcja, wielokrotnie nagradzana przez specjalistów. Dziś nie brzmi tak, jak dotychczas ze względu na przepisy, ale nadal kradnie serce i przyprawia o gęsią skórkę. Dodatkowo jest bardziej wydajne i oferuje nowe ekscytujące tryby: RS Torque Rear, który pozwoli ci na zarzucanie bokiem i RS Performance.

Połączenie Audi i 5 cylindrów trwa od 1976. To historia marki i przyczyna jej sukcesu w motosporcie, która pozwoliła jej awansować do klasy premium samochodów. Połączenie tych dwóch dzieł inżynierów okazało się nie do pobicia w latach 80’tych. Jeśli nie jesteś fanem marki, zanim obejrzysz poniższy wyścig, polecamy obejrzeć filmy z wyścigów Grupy B. Przygotuj się na dużą dawkę adrenaliny i kosmicznych dźwięków wydechu, połączonych z trzepotaniem turbosprężarki Audi Sport Quattro S1.

drag race audi rs3 audi quattro
CarWow

To ostatni występ Audi RS3, jakie znamy i tak -będziemy tęsknić

Wyścig, jaki obejrzysz dzisiaj, ma symboliczne znaczenie. Prawdopodobnie oglądasz ostatnie RS 3 z wyjątkowym silnikiem i w stylistyce, do jakiej przywykliśmy w tej marce. Król wyścigów Grupy B jest tu repliką oryginalnego samochodu, ale wciąż ma pod maską 5-cylindrowy silnik o pojemności 2,1 litra. Czy ta 500-konna jednostka, dysponująca momentem obrotowym 480 Nm, może się dziś mierzyć z najnowszym RS3?

Rywal kultowego Audi Sport Quattro S1 ma do dyspozycji jednostkę, która generuje 400 KM i 500 Nm momentu obrotowego. Ponadto ma 7-biegową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów, ale waży o 485 kg więcej niż król Grupy B.

Odpowiedź na to pytani znajdziesz na nagraniu poniżej, za które dziękujemy CarWow. Dawno nie oglądaliśmy czegoś tak wyjątkowego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News