Audi RS6 vs. Tesla Model X. Hot wyścig z wysokim napięciem [WIDEO]

Audi RS6 vs. Tesla Model X. Hot wyścig z wysokim napięciem [WIDEO]

tesla kontra model Audi rs6

Podaj dalej

Na kanał YouTube Carwow trafiło kolejne nagranie. To prawdziwy thriller dla fanów Audi RS6 avant, bo konkuruje w nim z doładowana prądem Tesla Model X. Dwa szybkie rodzinne modele, z których jeden nastawiony jest na „czyste” osiągi, konkurują ze sobą w symbolicznym wyścigu.

Matt przez chwilę, uśmiecha się przez okno, gdy wygrywa Audi RS6

Wyścig dwóch mocnych rywali, z których jeden całkowicie zasila prąd, to świetna propozycja na sobotnie kino wrażeń. Znajdzie się tu coś, dla kochających mocne benzynowe silniki i tych którzy na widok szybkiego avanta od Audi mają ochotę krzyknąć „how dare you”. Nie wiemy, jaki klient mógłby brać pod uwagę tak różne modele, ale szanujemy twórców za tę pozycję filmową, bo jesteśmy w tej grupie, którą ogólny wynik tych zmagań, bardzo satysfakcjonuje.

Audi RS6 nie bez powodu jest nazywany najlepszym rodzinnym kombi. Nie dość, że oferuje sporo miejsca wewnątrz i przestronny bagażnik, to ma prawdziwie sportowe osiągi. Napędzany  4,0-litrowym silnikiem V8 biturbo, przekazuje moc 600 KM i 800 Nm. momentu obrotowego, na wszystkie cztery koła.

Tesla Model X Performance to prawdziwy mocarz w stajni Tesli. Wykorzystuje dwa silniki, po jednym na każdą oś, generujące 778 KM i 1140 Nm momentu obrotowego. Pod względem mocy ma przewagę nad Audi RS6, ale waży aż o 410 kg więcej, od swojego rywala.

Który z nich jest zwycięzcą? Dowiesz się z poniższego nagrania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News