Audi RS Q8 MTM uwalnia 1000 KM na autostradzie. Stage 4 to jakiś obłęd! [WIDEO]

Audi RS Q8 MTM uwalnia 1000 KM na autostradzie. Stage 4 to jakiś obłęd! [WIDEO]

Audi RS Q8 od MTM jedzie jak szalone

Podaj dalej

Kiedyś prędkości powyżej 300 km/h były domeną supersamochodów, dziś taki wynik osiąga ciężki sportowy SUV od Audi. Samochód, który wagą przekracza 2 tony dostrojony przez MTM jest szybszy niż Lamborghini Huracan i jedzie jak szalony. Licznik i osiągi to szokujący obraz.

Audi RS Q8 MTM uwalnia szalone tysiąc koni na autostradzie

Aby dobrze zrozumieć, czego dokonał właśnie niemiecki tuner MTM wystarczy spojrzeć na wersję fabryczną Audi RS Q8. Sportowy SUV od Audi Sport waży 2,5 tony, a napędza go 4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem.

Silnik generuje moc 600 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego, co jest wystarczające by rozpędzić SUV-a do setki w czasie 3,8 sekundy.

Jak się domyślasz niemiecki tuner MTM znaczenie podkręcił te liczby, a wersja „Stage 4” to totalny obłęd. Uwalnia moc ponad tysiąca koni mechanicznych i 1249 Nm momentu obrotowego, zaś setka na liczniku pojawia się w dolnym zakresie 3 sekund.

Te liczby robią wrażenie biorąc pod uwagę fakt, że lżejsze Audi RS6 avant potrzebuje do setki 2,8 sekundy.

Audi RS Q8 MTM osiągi

Nie wygląda na potwora, a jest koszmarem dla wielu super samochodów

Chciałbyś wiedzieć jak szybko jeździ Audi RS Q8 od MTM? Dziennikarze z MotorOliTV też chcieli wiedzieć, więc pożyczyli je od firmy tuningowej.

Jak zobaczysz na poniższym wideo, szybko zmieniające się cyferki prędkościomierza to epicki widok. Zanim się obejrzysz,  przed oczami mignie ci trójka z przodu. Sami nie wiemy co bardziej szokuje, osiągi, czy niepozorny wygląd, który czyni z RS Q8 od MTM prawdziwego sleepera.

Samochód nie przeszedł żadnych modyfikacji pod względem wyglądu, a kierowcy nie mają pojęcia co czai się pod maską. Wygląda na standardowy model na fabrycznych kołach, ale jeździ zupełnie inaczej- co widać i słychać.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News