Audi potwierdza przewagę dzięki technice. RS3 z rekordem Nürburgring [WIDEO]

Audi potwierdza przewagę dzięki technice. RS3 z rekordem Nürburgring [WIDEO]

Audi RS3 2022

Podaj dalej

Nowe Audi RS3 zadebiutowało całkiem niedawno, a już pokazało konkurencji efekty ciężkiej pracy zespołu Audi Sport. Dziś za kierownicą najszybszego kompaktu producenta zasiadł Frank Stippler, który wydobył ze sportowego samochodu niewiarygodną moc.

Audi RS3 pobiło rekord Nürburgring Nordschleife

Kierowca wyścigowy Audi Sport, trzymając w ręku kierownicę, Audi RS 3 Sedan 2022, przejechał linię mety w 7 minut i 40,748 sekundy. Tym samym pobił poprzedni rekord o 4,64 sekundy.

„ Jestem dumny z całego zespołu. Wszyscy ciężko pracowali na ten dzień. Kiedy rozpoczynaliśmy prace rozwojowe, nie wiedzieliśmy, jak szybko nasz kompaktowy samochód sportowy naprawdę pojedzie na Nordschleife. Jednak w trakcie testów wytrzymałościowych ustaliliśmy, że możemy osiągnąć bardzo dobre czasy i ustanowić rekord. ” – powiedział kierownik projektu technicznego RS 3, Marvin Schwatter.

Nowe Audi RS3 Sedan na potrzeby testów otrzymało semi-slickowe opony Pirelli P Zero Trofeo R. Zawieszenie z adaptacyjną regulacją amortyzatorów i tryb RS Performance można odpowiednio skonfigurować na potrzeby różnych torów wyścigowych.

Audi RS3 2022 z rekordem
YouTube

Rekordowo szybkie Audi RS3 pojawiło się w konfiguratorze

Frank Stippler pomógł zespołowi Audi Sport zoptymalizować dynamiczne poprzeczne właściwości jezdne sportowego kompaktu.

Ogólnie rzecz biorąc, nowe RS 3 jest znacznie bardziej zwrotne w prowadzeniu od środka do końca zakrętu, a także podczas przyspieszania z zakrętu. Dla mnie rozdzielacz momentu obrotowego to milowy krok w zwinnej jeździe – powiedział kierowca wyścigowy

Nowa technologia umożliwia w pełni zmienny rozdział momentu obrotowego między tylne koła. W tym celu na każdym z wałów napędowych zastosowano elektronicznie sterowane sprzęgło wielotarczowe. Podczas sportowej jazdy rozdzielacz momentu obrotowego zwiększa moment obrotowy na tylnym kole poza zakrętem przy większym obciążeniu koła.

Ze względu na różnicę sił napędowych, samochód jeszcze lepiej skręca w zakręt i dokładniej podąża za kątem skrętu. W efekcie samochód jest bardziej stabilny i maksymalnie zwinny, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów przy dużych prędkościach.

Najszybszy w Zielonym Piekle kompakt pojawił się konfiguratorze. Podstawowa cena modelu to 284 000 złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News