Android Auto znów szwankuje. Obejście problemu grozi skrętem szyi

Android Auto znów szwankuje. Obejście problemu grozi skrętem szyi

android auto

Podaj dalej

Kierowcy co i rusz zmagają się z usterkami w Android Auto, które pojawiają się i znikają. Co skutkuje czasami prawdziwą gimnastyką w samochodach, by zastosować jedno z rozwiązań, które uratuje sytuację, zanim zrobi to producent.

Kierowcy donoszą- Android Auto znów się zawiesza

Kiedy jedni kierowcy cieszą, że aplikacji Android Auto działa poprawnie, drudzy mają powody do narzekań. Dzieje się tak najczęściej po zainstalowaniu aktualizacji wydanych przez Google.

Najgorzej, gdy nie tylko aktualizacja Android Auto, zrujnuje ci nerwy, bo także nowe wersje powiązanych z nim aplikacji, takich jak Google i Google Maps.

Pod koniec 2021 roku kierowcy zaczęli zgłaszać, że znów pojawił się błąd i aplikacja zaczęła się bez powodu zawieszać. Większość kierowców twierdziła, że jest ostatnia aktualizacja. Tak jest i teraz, a dostępne rozwiązanie problemu jest mało komfortowe.

android auto
shutterstock

Obejście problemu to dobry sposób, ale grozi bólem szyi

Fakt, że Android Auto nie działa, nie jest żadną niespodzianką, bo takie rzeczy się zdarzają. Na szczęście sporadycznie. Obejście problemu, aczkolwiek skuteczne może spowodować spory ból szyi.

Wymaga bowiem zresetowania telefonu i ponownej konfiguracji wszystkiego od zera. To działa, ale robienie tego za każdym razem, gdy aplikacja się zawiesza, a Ty siedzisz za kierownicą, to mało komfortowa sytuacja. Dlatego inni sprawdzili inny sposób i możesz go zastosować, jeśli masz trochę wolnego czasu.

Niektórzy kierowcy twierdzą, że wystarczy wyłączyć silnik i odczekać ok. 10 minut, zanim podłączysz telefon i nawiążesz połączeniem z jednostką główną samochodu. Po uruchomieniu samochodu aplikacja ładuje się poprawnie, co nie znaczy, że nie będzie się czasami zawieszać.

Zgłoszenia tej sytuacji dotarły do programistów, ale do tej pory nie ma informacji, kiedy rozwiążą ten problem.

Google właśnie ogłosił świetną wiadomość. Udostępni kierowcom aplikację YouTube

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News