Android Auto z nową bardzo pożądaną funkcją. Kierowcy na to czekali

Android Auto z nową bardzo pożądaną funkcją. Kierowcy na to czekali

the-android-auto-google

Podaj dalej

Jeśli posiadasz telefon z dwoma kartami SIM, to wiesz, że korzystanie z Android Auto i wybranie karty SIM, której chcesz użyć, było prawie niemożliwe. To dlatego, że aplikacja nie umożliwiała obsługi dwóch kart SIM i zasadniczo używała domyślnej, kiedy kierowca chciał wykonać połączenie.

Aktualizacja Android Auto z użyteczną funkcją

Obsługa smartfonów wyposażonych w dual-SIM jest bardzo ważna dla użytkowników Android Auto. Jak się okazuje, Google nie pozostał obojętny na sugestie użytkowników i rozpoczął prace nad nową funkcją.

Amerykański gigant ogłosił nową aktualizację Android Auto, która pozwoli użytkownikom smartfonów z na obsługę dwóch kart SIM.

Mówiąc prościej po zainstalowaniu nowej aktualizacji od Google, użytkownicy będą mogli wybrać kartę SIM, której chcą używać do połączeń z telefonu bezpośrednio z jednostki głównej w swoich samochodach.

Jak informuje Google, aktualizacja pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. Obsługa ma być tak prosta, jak to tylko możliwe. Uaktywni się automatycznie, gdy aplikacja wykryje telefon z dwiema kartami SIM.

android-auto-nowa funkcja google
foto: Google

Konkretna data jeszcze nie jest znana

Teoretycznie nowa funkcja pozwoli działać aplikacji tak samo jak w przypadku standardowych kart SIM. W związku z tym, bez względu na miks i niezależnie od tego, jaki system dual-SIM masz w telefonie, aplikacja będzie działać bez problemów.

To ogromne wsparcie i świetna wiadomość, biorąc pod uwagę, że liczba telefonów wyposażonych w dual-SIM rośnie. Sam Google w swojej linii telefonów Pixel, posiada obsługę dwóch kart SIM gdzie jedna z nich to eSIM.

Producent nie podał dokładnej daty, kiedy udostępni nową funkcję. Na pewno musisz w tym celu aktualizować Android Auto, aby mieć pewność, że zawsze masz najnowszą wersję. Niezależnie od tego, czy pojawiają się nowe funkcje czy poprawki błędów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News