Android Auto- nowa aktualizacja i nowy problem kierowców. Sposób na pozbycie się usterki wiąże się mandatem

Android Auto- nowa aktualizacja i nowy problem kierowców. Sposób na pozbycie się usterki wiąże się mandatem

android auto

Podaj dalej

Wydaje się już normą, że instalacja aktualizacji Android Auto niesie za sobą zarówno korzyści, jak i ryzyko. W przeciwieństwie do aktualizacji, naprawa usterek aplikacji zajmuje zwykle sporo czasu. Dlatego zgłoszony przez użytkowników problem może zostać z nimi na dłużej.

Kierowcy odkrywają nową usterkę w Android Auto

Nie jest tajemnicą, że instalacja aktualizacji Android Auto wnosi kolejne ulepszenia aplikacji, a w związku z tym kolejne problemy. Tak też jest w przypadku ostatniej, bo użytkownicy na forach Google zgłaszają usterkę, która uniemożliwia im inicjowanie połączeń telefonicznych.

Gdy aplikacja jest uruchomiona i Asystent Google zostanie poproszony o nawiązanie połączenia, nie jest to możliwe do wykonania. Wszystko działa poprawnie, gdy Android Auto nie jest uruchomiony.

Winę za ten stan rzeczy nie ponosi Asystent Google, bo ten za każdym razem rozpoznaje polecenie, wybiera kontakt i zaczyna dzwonić. Niestety na tym się kończy. Wygląda na to, że problem z połączeniami w aplikacji staje się powszechny.

android auto aktualizacja z usterką
foto: Google

Jest tylko jedno rozwiązanie, by bez mandatu rozmawiać przez telefon

Wszystkie zgłoszenia kierowców wskazują na to, że obecnie jedynym rozwiązaniem na pozbycie się problemu jest ręczne nawiązanie połączenia telefonicznego. Problem w tym, że w czasie jazdy stanowi to spory kłopot i wiąże się z ryzykiem otrzymania mandatu.

Kierowcy zgłaszają, że próbowali już wszystkiego, aby naprawić usterkę Asystenta Google. Nie pomaga ani czyszczenie pamięci podręcznej, ani ponowna instalacja urządzeń z Bluetooth. Nawiązanie połączeń telefonicznych jak nie działało, tak nie działa.

Według informacji Autoevolution, Google jeszcze nie potwierdziło błędu. Być może ma on związek z niedawną aktualizacją aplikacji Google i bezpieczne rozwiązanie pojawi się wraz z nową aktualizacją.

Google wdraża nową generację Android Auto. Kierowcy będą zachwyceni

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News