Amerykański milioner zabiera na pierwszy serwis McLarena Speedtaila. Takiego rachunku się nie spodziewał [WIDEO]

Amerykański milioner zabiera na pierwszy serwis McLarena Speedtaila. Takiego rachunku się nie spodziewał [WIDEO]

milioner jedzie na pierwszy serwis mclarena speedtaila

Podaj dalej

Amerykański milioner, Manny Khoshbin znany wszystkim miłośnikom motoryzacji, posiada w swojej kolekcji rzadkie samochody m.in. McLarena Speedtaila. Na prowadzonym przez siebie kanale YouTube tym razem pokazał, jak wygląda pierwszy serwis najszybszego samochodu w jego kolekcji.

Manny dba o samochody i wsiada do nich w specjalnych kapciach

Amerykański milioner, właściciel świetnie prosperującej firmy z branży nieruchomości posiada w swojej kolekcji wiele rzadkich sportowych samochodów, m.in. jedyne na świecie Bugatti Chiron Hermes, Pagani Huayra, czy McLaren Speedtail Hermes.

Jak pisaliśmy, Manny słynie z wielkiego szacunku do swoich samochodów i do kilku z nich wsiada jedynie w specjalnych kapciach. W najnowszym wideo potentat nieruchomości zabiera do serwisu swojego McLarena Speedtaila. To pierwsza wizyta od momentu zakupu i kolejny raz, kiedy odkrywa, że w samochodzie, który bierze na przejażdżkę, nie ma wystarczającej ilości paliwa. Dlatego zakłada swoje specjalne obuwie i jedzie na stację zatankować, a po drodze wyjaśnia, dlaczego wizyta w serwisie to zawsze gorzko-słodki moment.

Na tankowanie McLarena Speedtaila wydał 350 zł, ale rachunek za serwis najszybszego samochodu z kolekcji jak mówi, może się okazać całkiem spory. Przejażdżka daje mu mnóstwo radości, ale jak nadmienia, kosztuje sporo gotówki, jaką zostawia w serwisach.

milioner jedzie na pierwszy serwis mclarena
YouTube

Kwota za serwis ponad 1000-konnego McLarena Speedtaila zaskoczyła właściciela

Manny zabierając swojego McLarena Speedtaila do serwisu, opowiada, że najszybciej jechał nim z prędkością 121 km/h. W drodze widać jak ogromne wrażenie robi ten super samochód z z karbonowym podwoziem monocoque.

Widok z zewnętrz, jak i zza kierownicy jest niewiarygodny. Właściciel mówi, że to najszybsze samochód w jego kolekcji a pomimo tego nie brzmi jak inne. Układ hybrydowy połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 308 KM jest zbyt „cichy” według właściciela. Problemem są jednak jedynie wyświetlacze i brak lusterka wstecznego. To sprawia, że płynna jazda samochodem z karbonowym podwoziem monocoque wymaga uwagi i skupienia.

Hipersamochód z 4-litrowym silnikiem V8 i silnikiem elektrycznym, generuje łącznie 1050 KM i 1150 Nm. Co oznacza, że osiąga prędkość 300 km/h w zaledwie 13 sekund. Kiedy następuje moment wymiany oleju, filtrów i wykonania innych czynności uwzględnionych przez producenta w pierwszym serwisie i serwis wystawia rachunek, Manny nie kryje zdziwienia.

To rozczarowanie z serii tych przyjemnych, bo jak mówi, zapłacił jedyne 2200 dolarów (9411 zł). Manny Khoshbin twierdzi, że serwis McLarena Speedtaila to prawdziwa okazja. Zwykle przywykł, że wydaje na ten cel 25 000 dolarów. Pozwala sobie na żart i dodaje, że powinien kupić kolejnego, skoro serwis jest tańszy, a samochód oferuje hiper moc.

Speedtail to pierwszy w historii Hyper-GT McLarena, którego  zaprezentowano pod koniec 2018 roku. Zbudowano zaledwie 105 egzemplarzy tego zjawiskowego samochodu, który możesz obejrzeć na wideo poniżej. Za model podstawowy należało zapłacić jedyne 2,6 miliona dolarów (11 122 428,20 zł).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News