Amerykańscy właściciele Tesli, nabijają się z posiadaczy diesla i benzyny. W obliczu kryzysu paliw, to dobra reklama? [WIDEO]

Amerykańscy właściciele Tesli, nabijają się z posiadaczy diesla i benzyny. W obliczu kryzysu paliw, to dobra reklama? [WIDEO]

Amerykańscy właściciele Tesli, nabijają się z posiadaczy diesla i benzyny. W obliczu kryzysu paliw, to dobra reklama? [WIDEO]

Podaj dalej

Wschodnie wybrzeże USA przeżywa ostatnio kryzys związany z cyberatakiem. W związku z tym na stacjach paliw, brakuje diesla i benzyny. Mieszkańcy w panice robią zapasy, co czasami kończyło się dramatycznie. Tankowanie w woreczki, kosze na śmieci nie jest bowiem dobrym rozwiązaniem. Korzystając z okazji fani Tesli, zaczęli używać memów i żartów, by podkreślić zalety elektryków.

Memy o właścicielach Tesli podczas kryzysu paliwowego, wyśmiewają posiadaczy diesla i benzyny

W ciągu ostatnich kilku dni, wraz z wydłużaniem się kolejek samochodów na stacjach paliw, rosła ilość memów o „właścicielach Tesli podczas kryzysu gazowego”. Stały się powszechne a niektóre z nich są wyjątkowo kreatywne.

Teza memów fanów Tesli jest prosta. Samochody zasilane przez diesel i benzynę potrzebują paliw kopalnych. W sytuacji gdy dostawy są zagrożone, nie mogą jeździć. Skutkuje to paniką kupowania na zapas.

W ciągu kilku ostatnich dni, nie brakowało zdjęć ludzi, którzy podkradali paliwo z jednego samochodu by je zatankować do drugiego, a także ludzi przechowujących paliwo w plastikowych workach. To wywołało zdziwienie a nie rzadko śmiech wśród internautów.

Właściciele Tesli nie mają takich problemów. W związku z tym, że ich pojazdy są zasilane energią elektryczną, po prostu ładują je w domach, tak samo jak swoje smartfony. Posiadacze paneli słonecznych, są jeszcze lepsi. Mogą uruchamiać swoje samochody, bez problemu przy użyciu energii słonecznej

Tesla smieszkuje na temat właścicieli diesla i benzyny

Zalety EV stały się doskonałym źródłem zabawnych filmów w Internecie

Oprócz memów w sieci pojawiły się również krótkie, zabawne filmiki przedstawiające właścicieli Tesli w czasie trwającego kryzysu.
Kilkoro przyjaciół w Tesli Model S, którzy odwiedzili sklep spożywczy na stacji paliw podczas niedoboru benzyny, zdobyło niesamowita popularność. Na Twitterze zdobyli już ponad 115 000 polubień.

O niewybredne żarty pokusili się również gospodarze kanału Holderness Family Vlogs na YouTube. Śmieszki o właścicielach Tesli stały się, aż nazbyt prawdziwe i ironiczne, bo jak się okazało gospodarz kanału posiada samochód na benzynę i faktycznie potrzebował paliwa.

Memy i śmieszne filmy użyte głównie do nieszkodliwej zabawy, pokazują że to dobry moment na debatę na temat korzyści z posiadania aut zasilanych prądem.

Ostatecznie, właściciele Tesli czują się świetnie podczas braku paliw, a jeśli kupisz sobie samochód EV, możesz poczuć to samo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News