28 lutego to ostatnia szansa, by paliwo kupić taniej o ponad 1 zł. Warto się pospieszyć z wnioskiem

28 lutego to ostatnia szansa, by paliwo kupić taniej o ponad 1 zł. Warto się pospieszyć z wnioskiem

dopłaty na paliwo diesel

Podaj dalej

W tym roku można sporo zyskać na dopłatach na paliwo i kupować je taniej . Rządzący wprowadzili nowe stawki dopłat na olej napędowy i są one wyższe, niż dotychczas. Kto może dostać dofinansowanie i gdzie składać wnioski?

Paliwo tańsze o 1,20 tylko do dzisiaj i z tym wnioskiem

28 lutego to ostatnia szansa na dopłatę na paliwo w postaci oleju napędowego. Konkretnie na zwrot akcyzy, która stanowi część ceny, jaką trzeba uiścić na stacjach benzynowych. Czas na składanie wniosków i faktur za paliwo kończy się dzisiaj. Kto może z rządowych dopłat skorzystać?

Dwa razy do roku o takie dopłaty mogą się ubiegać rolnicy. Do tej pory z pomocy mogli korzystać producenci rolni dla użytków rolnych i hodowli bydła. W tym roku uprawienie do takich dopłat są także hodowcy świń,

Stawki dopłat podniesiono i wynoszą one obecnie 1,20 zł/l. Taki limit obowiązuje cały rok.

dopłaty na paliwo diesel
Fot. pixabay.com

Gdzie składać dokumenty i za jaki okres?

Wszyscy chcący zyskać nowe wyższe dopłaty na paliwo w produkcji rolnej, powinni posiadać faktury za tankowanie za okres od 1 sierpnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r. Trzeba je złożyć wraz z ich kopiami z potrzebnym wnioskiem.

Całość dokumentacji składa się do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego.

28 lutego to pierwszy termin składania wniosków i dokumentacji stanowiącej podstawę wypłat dopłaty na paliwo. Kolejna szansa dopiero 31 sierpnia br. To dlatego, że w przepisach określono dwa terminy na składanie wniosków. Przegapienie tego pierwszego to spora strata na obniżenie kosztów.

Dopłaty wprowadzono, by stanowiły ulgę w kosztach produkcji i wsparcie dla rolników. Wysokie ceny zakupu diesla stawiają opłacalność prowadzenia gospodarstwa i hodowli pod znakiem zapytania. Rządowe dopłaty pozwolą mniej wydawać, by te koszty obniżyć.

Wypłaty pieniędzy przewidziano na okres od 3-28 kwietnia 2023 r. dla wniosków złożonych do 28 lutego 2023 r.

NIE PRZEGAP

Nowe dopłaty dla mieszkańców bloków wystartowały. Wniosków jest więcej, niż się spodziewano

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News