11 czerwca to ostatni moment na darmowe 1900 zł. Potem szansa na taki dodatek przepadnie

11 czerwca to ostatni moment na darmowe 1900 zł. Potem szansa na taki dodatek przepadnie

wniosek o dodatek uk

Podaj dalej

W szeregu terminów i wniosków o finansowy dodatek do budżetu gospodarstw domowych można się pogubić. Ilu uprawnionych, tyle dodatków w zależności od wieku, dochodu czy sytuacji rodzinnej i zawodowej. Nie ulega jednak kwestii, że pomoc osobom o niskich dochodach w czasie drożyzny jest potrzebna. Wielu z nich musi pamiętać o terminie 11 czerwca, by skorzystać z ważnego dla nich dofinansowania.

Tysiące gospodarstw domowych ma jeszcze szanse na spory dodatek

Tym razem termin 11 czerwca jest kluczową datą dla tych Polaków, którzy mogą ubiegać się o dodatek poza rodzinnym krajem. Dodatek będący częścią Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych (HSF) należy się bowiem tysiącom gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii.

Pozostaje im jedynie kilka dni na złożenie stosownego wniosku, by uzyskać możliwość finansowego wsparcia w kwocie 1900 zł (370 funtów). W sumie na ten cel przeznaczono aż 842 miliony funtów. Warto pilnować terminu, by móc takie pieniądze wydać na jedzenie i inne ważne potrzeby.

Taki dodatek można otrzymać w wielu miastach, co wynika z przepisów, które dotują rady ekstra pieniędzmi dla mniej zarabiających. Wysokość dopłat jest zróżnicowana w zależności od potrzeb i obszaru, jakie zajmują.

Teraz Rada Miasta York ogłosiła, ​​nową rundę składania wniosków o dofinansowanie do budżetu domowego, która potrwa do 31 marca 2024 r. Wypłata pieniędzy nastąpi w dwóch ratach, po 185 funtów każda. Jedną beneficjenci dostaną na konto bankowe pod koniec czerwca, a drugą w listopadzie- o ile zdążą z wnioskiem. Kto i gdzie może złożyć taki wniosek?

Pixabay/Gerd Altmann

Darmowe pieniądze na konto tylko dla tych z określonymi dochodami

Taka pomoc oferowana skierowana jest zazwyczaj do osób o niskich dochodach. Często postaci bonów do supermarketów lub dotacji pieniężne. W tym przypadku, aby otrzymać taką płatność, należy na pewno być mieszkańcem Rady Miasta York. Beneficjenci wsparcia powinni ukończyć 16 lat i mieć niskie dochody. Takie osoby otrzymają pocztą zaproszenie z urzędu do złożenia takiego wniosku. Co, jeśli w skrzynce nadal go nie ma?

To oznacza, że nie korzystają Council Tax Support. Jednak jeśli mają niskie dochody, wciąż jeszcze mogą o dodatkowe 370 funtów wnioskować. Priorytetowo będą traktowane osoby:

-Osoby niepełnosprawne, w tym dzieci
-opiekunowie
-osoby z chorobami, takie jak POChP, ciężka astma, choroby układu krążenia, anemia sierpowata
-emeryci
-samotne osoby dorosłe z wysokimi kosztami energii, czynszu lub kredytu hipotecznego.

Gospodarstwa domowe, które zarówno otrzymały listy z zaproszeniem do wnioskowania bądź nie, mogą to zrobić za pomocą formularzy do wypełnienia na stronie internetowej rady. Forma papierowa też jest dopuszczalna. Będą do tego potrzebne dane konta bankowego, numer ubezpieczenia społecznego, wyciąg z konta bankowego i wszelkie inne dokumenty uzupełniające.

Czy taki dodatek tylko tym mieście?

Jak informuje portal bham.pl, każda rada lokalna powinna mieć własną wersję programu Household Support Fund. Wystarczy się z nią skontaktować, by uzyskać szczegółowe informacje na ten temat.

Takie dodatki wypłaca się w Harrow w Londynie, czy Nottinghamshire. W pierwszym przypadku to kwota 300 funtów, a w drugim są to bony elektroniczne kupony. Opłaca się nimi zakupy w supermarketach.

Tysiące mieszkańców Shropshire spełniających wymagania programu otrzyma jednorazowo 180 funtów. W miastach Kensington i Chelsea gospodarstwa domowe otrzymają odpowiednio do 150 funtów na rachunki, odzież i żywność.

Każda rada danego miasta ma inny proces wnioskowania oraz kryteria składania wniosków. NIE PRZEGAP: Miliony polskich kierowców nie dopełniło tego obowiązku. W lipcu stracą co najmniej 1440 zł

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News