Mężczyzna chciał odpłacić byłemu pracodawcy. Ukradł mu ciągnik rolniczy

Mężczyzna chciał odpłacić byłemu pracodawcy. Ukradł mu ciągnik rolniczy

phpThumb_generated_thumbnail

Podaj dalej

Z terenu jednego z działających na terenie Wałbrzycha przedsiębiorstw ktoś wykradł ciągnik rolniczy, następnie wjechał nim do pobliskiego parku i uderzył w drzewo. Policjanci szybko ustalili osobę odpowiedzialną za to zdarzenie. Okazało się, że 34-letni wałbrzyszanin to były pracownik firmy, na terenie której stał pojazd.

Mieszkaniec Wałbrzycha postanowił „odpłacić się” pracodawcy, z którym zakończył już współpracę. Wszedł więc na teren przedsiębiorstwa, w którym wcześniej pracował, odpalił silnik ciągnika rolniczego i wyjechał na drogę. Jednak jego „przygoda” z wykradzionym pojazdem zakończyła się już po kilkudziesięciu sekundach. Mężczyzna wjechał nim do pobliskiego parku, uderzył w drzewo – powodując straty w kwocie tysiąca złotych, a następnie uciekł.

Czynności przeprowadzone na miejscu zdarzenia pozwoliły na ustalenie podejrzewanego o zabór i krótkotrwałe użycie pojazdu 34-latka. Były pracownik został zatrzymany jeszcze tego samego dnia i podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Odzyskany pojazd trafił natomiast do właściciela.

Młody kierowca tira zasnął za kółkiem. Na pobocze wylały się 22 tony piwa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News