Mercedes pochwalił się nowościami na 2019 rok

Mercedes pochwalił się nowościami na 2019 rok

Mercedes pochwalił się nowościami na 2019 rok

Podaj dalej

W swoim długim raporcie z okresu styczeń-wrzesień 2018 r. koncern Daimler AG postanowił ujawnić listę nowych modeli, jakie zamierza wprowadzić do sprzedaży w nadchodzącym roku. Pierwszym z nich będzie nowa generacja SUV-a GLE, wcześniej znany jako Klasa M.

Zgodnie z zaprezentowanym harmonogramem w ofercie marki Mercedes-Benz pojawi się zaprezentowana niedawno podczas salonu samochodowego w Paryżu Klasa B, która o gusta klientów będzie rywalizować między innymi z BMW Serii 2 Active Tourer.

Również w przygotowaniu znajduje się Klasa V. To samo dotyczy modeli GLC i GLC coupe. Największy model w gamie SUV Mercedesa, GLS ma z kolei oferować najnowsze technologie aby konkurować z nadchodzącym X7 od BMW. Do końca roku możemy spodziewać się nowego modelu z segmentu SUV – prawdopodobnie następcę GLA.

Kilka miesięcy wcześniej swój debiut ma świętować czterodrzwiowe coupe z emblematem CLA, który nadal będzie pozycjonowany nieco wyżej sedana Klasy A. Ostatni, ale nie mniej ważne są modele elektryczne. EQC rozpocznie walkę z Jaguarem I-Pace do końca drugiego kwartału 2019 roku, podczas gdy jego bracia, Smart Fortwo i Forfour EQ, zapewne dostaną ulepszoną baterię na koniec.

Koniec mariażu z Renault?

Jeśli chodzi o markę Smart, to niektóre źródła podają, że Renault planuje zakończyć swoje partnerstwo z Daimlerem, kiedy Twingo, a tym samym także Smart Fortwo i Forfour osiągną kres swojego cyklu życia. Niemiecki producent będzie zatem zmuszony poszukać nowego partnera do 2026 roku, a biorąc pod uwagę powiązania z Geely, może pojawić się nowa forma spółki joint-venture właśnie z chińskim producentem.

AMG GT z nową jednostką?

Pewne zmiany Mercedes szykuje w przypadku rasowego AMG GT. Prawdopodobnie w przyszłym roku zostanie przedstawiona wersja z nowym, bazowym silnikiem, dysponującym 6 cylindrami. Aktualnie pod maskę Niemcy montują silnik V8, o pojemności 4,0 l. w kilku wariantach mocy. W nową jednostkę Mercedes wyposaża już między innymi E53 i CLS53 – moc 435 KM z funkcję EQ-Boost, wspierająca benzynowy motor jego elektrycznym odpowiednikiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News