Mercedes Brabus skradziony polskiemu Youtuberowi. Samochód wart milion złotych wzięty metodą na walizkę

Mercedes Brabus skradziony polskiemu Youtuberowi. Samochód wart milion złotych wzięty metodą na walizkę

Podaj dalej

Weszli jak na swoją posesję, spacerowali po niej starając się złapać sygnał z kluczyka i w ten sposób ”metodą na walizkę” ukradli samochód marki Mercedes Brabus. Zdarzenie miało miejsce w Bartągu pod Olsztynem, a ofiarą stał się znany YouTuber. Dziś apeluje on o pomoc w ujęciu sprawców, którzy skradli auto warte milion złotych.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, ale nagrania zapewne niewiele wniosą do sprawy. Mężczyźni byli dobrze zamaskowani i wręcz niemożliwe jest rozpoznanie ich na zarejestrowanym materiale.

Mercedes skradziony z polskiemu Youtuberowi

Do kradzieży doszło we wtorek o świecie, około godziny 4:00 nad ranem. Było już jasno, ale nie przeszkodziło to złodziej w wejściu na posesję i pewnym poruszaniu się po niej. Jak przyznała matka polskiego YouTubera – ”świadomość tego, że chodzili oni po naszej posesji, jest traumatyczna”.

W pojeździe znajdował się GPS, ale i z nim bardzo szybko poradzili sobie złodzieje. Ostatni sygnał zszedł z pojazdu na nowym rondzie w Stawigudzie, a więc kilka kilometrów od miejsca kradzieży.

Szybka kradzież

Jak pokazuje życie nawet najdroższe samochody nie są w stanie zagwarantować nam pewności, że na drugi dzień samochód będzie dalej stał w tym samym miejscu. Wystarczy prosty sposób, nowoczesna technologia i bez brudzenia rąk można pozyskać samochód, za który ktoś zapłacił bardzo duże pieniądze.

Na osobę która pomoże w znalezieniu sprawcy rodzina YouTubera wyznaczyła nagrodę w wysokości 25 tys. zł. Ujęcie sprawców nie będzie jednak proste, bowiem byli to profesjonaliści w swoich fachu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News