Mercedes-AMG Project ONE przyjedzie do Poznania

Mercedes-AMG Project ONE przyjedzie do Poznania

Podaj dalej

Już początkiem kwietnia odbędą się targi Poznań Motor Show. Właśnie na nich będziemy mieli szansę zobaczyć wyjątkowy samochód wyprodukowany przez niemiecki koncern.

Mercedes postanowił wypuścić na drogi supersamochód z technologią zaczerpniętą prosto z bolidu F1. AMG Project ONE o którym mowa jest maszyną, którą warto zobaczyć. Targi w Poznaniu odbędą się w dniach 5-8 kwietnia.

Niesamowity Mercedes napędzany jest silnikiem 1.6 V6 z elektryczną sprężarką. Dysponuje on mocą 671 KM, które są przenoszone na tylną oś przez 8-biegową, zautomatyzowaną przekładnię. Wraz z silnikami elektrycznymi moc wzrasta do 1000 KM, co pozwala na osiągnięcie 200 km/h w czasie 6 sekund i rozwinięcie prędkości maksymalnej ponad 350 km/h. Do samochodu o tak ekstremalnych osiągach zdecydowano się założyć opony firmy Michelin.

Niemcy szacują, że silnik tego potwora wytrzyma ok. 50 tysięcy kilometrów. Potem będzie musiał odwiedzić siedzibę AMG na generalny remont.

Chętni na ten wspaniały pojazd muszą się pospieszyć ze składaniem zamówień. Mercedes planuje wyprodukować zaledwie 275 egzemplarzy, a każdy z nich ma kosztować około 2,3 mln euro, czyli ok. 9,8 mln złotych. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w 2019 roku.

Tagi: Poznań Motor Show, Mercedes AMG, AMG Project ONE, Michelin

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News