Mercedes-AMG GT dla dzieci

Mercedes-AMG GT dla dzieci

Podaj dalej

Dziecięcy samochodzik to dzieło brytyjskiej firmy BIG toys. Replika Mercedesa-AMG GT jest idealnym prezentem dla dziecka, będącego fanem motoryzacji.

Jest to piętnasty model samochodu dla dzieci, który Daimler tworzy dla swoich najmłodszych klientów. Pojazd jest inspirowany Mercedesem-AMG GT i został zbudowany z dużą dbałością o szczegóły. Z przodu możemy zobaczyć charakterystyczny grill z kratownicą przypominającą diamenty, reflektory otrzymały prowizoryczne wiązki LED, natomiast na autku namalowane są wloty powietrza. Nawet na kołach możemy spostrzec imitację aluminiowych felg.

mercedes-dzieci-2_resize

Samochodzik nie ma żadnego napędu. Może poruszać się tylko za pomocą siły nóg młodego kierowcy. Do sterowania służy kierownica wyprowadzona mniej więcej pod koniec maski, a fotel jest zamontowany w tym samym miejscu, w którym w Mercedesie-AMG GT mieści się dach.

BIG toys już od dłuższego czasu współpracuje z  Mercedesem. Firma stworzyła już wiele dziecięcych pojazdów bazujących na takich modelach jak SLK czy SLS AMG. Od 1972 roku Brytyjczycy sprzedali aż 17 milionów samochodów dla dzieci w ponad stu wersjach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News