Meeke liderem po 1. dniu

Meeke liderem po 1. dniu

Podaj dalej

Do trzeciego dnia rywalizacji w Rajdzie Portugalii Kris Meeke przystąpi jako zdecydowany lider, wyprzedzając Sebastiena Ogiera, który traci do kierowcy Citroena już 40 sekund.

fot. Citroen
fot. Citroen

Największym pechowcem wczorajszego dnia okazał się być Hayden Paddon, którego samochód doszczętnie spłonął na drugim przejeździe Ponte de Lima.

To spowodowało, że odcinek został zatrzymany a Kris Meeke, lider rajdu, nie przejechał odcinka w konkurencyjnych warunkach – to spowodowało pewien chaos w generalce przez kolejne dwie godziny.

Sędziowie przyznali Meekowi czas o 5,2 sekundy lepszy od Daniego Sordo, dzięki czemu kierowca Citroena powiększył swoją przewagę.

Sordo przez większą część czasu zajmował drugą pozycję – Hiszpan wybrał twardą mieszankę opon, co dało mu zdecydowaną przewagę nad Ogierem. Niestety, kapeć na Viana do Castelo pozwolił Ogierowi na powrót na drugą lokatę.

Mimo kapcia, Hiszpanowi udało się obronić przed Andreasem Mikkelsenem i zakończyć dzień na trzecim miejscu.

Niestety na tym etapie rywalizacji niestety swoją przygodę z Rajdem Portugalii pierwszego dnia zakończyły już dwie inne polskie załogi startujące w piątej rundzie światowego czempionatu. Łukasz Pieniążek (JWRC) dachował na drugim oesie, natomiast Jakub Brzeziński (DMACK Fiesta Trophy) wypadł z trasy na czwartym odcinku specjalnym.

W WRC 2 prowadzi Pontus Tidemand, a jedyny Polak reprezentujący nas w tej klasie – Hubert Ptaszek – utrzymuje wysokie 5. miejsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News