Meeke deklasuje na OS9

Meeke deklasuje na OS9

Podaj dalej

Kris Meeke/Paul Nagle osiągnęli zdecydowanie najlepszy czas na dziewiątym odcinku specjalnym Rajdu Korsyki. Niespodziewanie drugi rezultat wykręcili Hayden Paddon/John Kennard, a na trzecim miejscu znaleźli się Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila.

Przed godziną dziewiątą rozpoczął się odcinek Antisanti – Poggio di Nazza, będący najdłuższą próbą rajdu, bo liczącą aż 53,78 kilometra. Można było przewidywać, że Kris po wczorajszym wypadku będzie starał się naciskać i tak też było. Jednak nie zmienia to jego sytuacji, ponieważ jego jedyną szansą na punkty jest Power Stage. Drugi Paddon stracił do niego aż 35 sekund, a Latvala 39.

paddon11tdc16sv348_resize

– Było wilgotno w kilku miejscach. Starałem się utrzymać temperaturę opon w suchych fragmentach, więc mieliśmy dobrą przyczepność – powiedział Meeke.

Dalsze miejsca zajęli Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul, Dani Sordo/Marc Marti, Sebastien Ogier/Julien Ingrassia oraz Andreas Mikkelsen/Andres Jaeger. W klasyfikacji generalnej nie zaszło wiele zmian. Jedyną jest awans załogi Ott Tanak/Raigo Molder na dziesiątą pozycję. Estończycy wyprzedzili Elfyna Evansa/Craiga Parry’ego i prawdopodobnie powtórzą swój wynik z ubiegłego roku.

Przed startem ostatniego odcinka wyraźnie prowadzi Ogier przed Neuvillem, Mikkelsenem, Latvalą, Breenem i Paddonem. W WRC-2 na prowadzeniu pozostał Evans przed Kopeckim i Bonato, natomiast w WRC-3 lideruje Pellier, a za nim są Rossel i Koci. Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak wrócili dziś do jazdy i zajęli 21. miejsce na tej próbie, tracąc ponad 4 minuty do Meeka.

WRC Rally France 2016

Ostatni odcinek specjalny Rajdu Korsyki wystartuje o godzinie 12:08.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News