Mazda prezentuje MX-5 30th Anniversary Edition w świetnym kolorze

Mazda prezentuje MX-5 30th Anniversary Edition w świetnym kolorze

Podaj dalej

Mazda Motor Corporation przedstawiła model MX-5 30th Anniversary Edition podczas rozpoczynających się targów Chicago Auto Show, które otwarte będą dla publiczności do 18 lutego.

Po 30 latach i ponad milionie sprzedanych egzemplarzy Mazda MX-5 stała się czymś więcej niż tylko udaną konstrukcją. Należy teraz do fanów z całego świata, którzy zawsze wspierali ewolucję tego modelu. Producent, aby wyrazić swoją wdzięczność i duże nadzieje na przyszłość modelu MX-5, przygotował edycję limitowaną w kolorze nadwozia Racing Orange.

Dodatkiem do koloru nadwozia Racing Orange w edycji limitowanej MX-5 są felgi aluminiowe (Rays ZE40 RS30) zaprojektowane wyłącznie dla MX-5 przy współpracy z Rays Co., Ltd. Na samochodzie widnieje również plakietka z okazji 30-lecia modelu z seryjnym numerem edycji limitowanej. Na świecie do sprzedaży trafi tylko 3 tys. takich egzemplarzy, w wersji z miękkim (Soft Top), jak i sztywnym dachem (RF).

Zaprezentowana po raz pierwszy podczas Chicago Auto Show w 1989 roku, MX-5 odniosła natychmiastowy sukces. Trzy dekady i cztery generacje później wciąż niepodzielnie dominuje na rynku roadsterów.

Niezmiennie ten dwuosobowy samochód pozostaje wierny swoim pierwotnym założeniom, czyli jest przystępny cenowo, ma niewielką masę i oferuje przede wszystkim pełnię radości z jazdy roadsterem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News