Mazda 3 turbo, czyli japońska odpowiedź na Golfa GTI?

Mazda 3 turbo, czyli japońska odpowiedź na Golfa GTI?

Podaj dalej

Mazda 3 bez wątpienia jest jednym z najładniejszych hatchbacków na rynku. Jeśli pod jej maskę włożyć by jeszcze turbo, to powstanie samochód, który mógłby swobodnie rywalizować np. z Golfem GTI.

Nowej Mazdy 3 spodziewamy się najpóźniej w 2021 roku. Kota Beppu, czyli inżynier odpowiedzialny za nową Mazdę, powiedział dla portalu Autocar, że samochód ma dysponować wysokimi osiągami. Na chwilę obecną sam projekt jest w trakcie tworzenia, ale już na rynek przeciekły pierwsze pogłoski na jego temat.

Krążą plotki, że centrum badawczo-rozwojowe Mazdy w Los Angeles zbudowało model sprawdzający koncepcję, w którą zaangażowani byli najlepsi inżynierowie w Japonii. Auto rzekomo miałoby otrzymać 2,5-litrowy silnik z turbo, a co jeszcze istotniejsze, napęd na cztery koła. Niestety Mazda oficjalnie jeszcze nie potwierdziła tych informacji.

Poznaliśmy polski cennik nowej Mazdy 3

Kota Beppu dodał jeszcze, że Mazda 3 turbo nie byłaby też typowo torową maszyną. Konstruktorzy mają się skupić bardziej na wysokim komforcie podróżowania, a następnie dopiero na wysokich osiągach. Auto ma docelowo konkurować z Golfem GTI.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News