Max Verstappen: Kończę przed dwoma kierowcami Ferrari. Traktuję to jako dobre osiągnięcie

Max Verstappen: Kończę przed dwoma kierowcami Ferrari. Traktuję to jako dobre osiągnięcie

22 interakcje
verstappen

Podaj dalej

Max Verstappen ma za sobą bardzo udany sezon. Kierowca Red Bulla do ostatniego kilometra musiał walczyć o to, aby zakończyć ten rok w klasyfikacji generalnej na trzeciej pozycji – i udało się. Holender pozostawił w tyle dwóch kierowców Ferrari, co trzeba przyznać jest dużym osiągnięciem.

Ten rok pokazał, że Red Bull z Maxem Verstappenem może walczyć o najwyższe cele. I tak właśnie są cele na 2020 rok. Kierowca oraz zespół mają apetyt na to, aby w kolejnym roku nie tylko poprawić swój dorobek punkty, ale również sięgnąć po mistrzowski tytuł, detronizując Mercedesa. Pytanie tylko, czy są w stanie tego dokonać?

Max Verstappen: Kończę tę kampanię przed dwoma kierowcami Ferrari. Traktuję to jako dobre osiągnięcie. Odnieśliśmy kilka zwycięstw, zdobyliśmy kilka pole positions, ale za rok chcemy walczyć o tytuł. Musimy wejść na wyższy poziom. Możemy być jednak zadowoleni z postępów, jakich dokonaliśmy w tym sezonie. Chcemy postawić krok naprzód, więc oczywiście w kolejnym sezonie naszym celem musi być walka o mistrzostwo świata.

Kilka dni temu Honda oficjalnie poinformowała, że nie rozstaje się z Formułą 1 i zostaje z Torro Rosso i Red Bull Racing na kolejny rok. To na pewno bardzo dobra informacja dla zespołu, gdyż jednostki napędowe tego producenta pokazują, że potrafią być konkurencyjne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News