Matton: Jeśli Ogier zadzwoni, odbiorę

Matton: Jeśli Ogier zadzwoni, odbiorę

Podaj dalej

Szef zespołu Citroena, Yves Matton jest zainteresowany podpisaniem umowy z Sebastienem Ogierem na sezon 2017, jednak informuje, że nie zamierza porzucać żadnego z trzech zakontraktowanych do tej pory kierowców.

yves_matton

Odejście Volkswagena jest jednoznaczne z pozostawieniem na wolnym rynku czterokrotnego mistrza świata Sebastiena Ogiera, a także jego zespołowych kolegów Jariego-Mattiego Latvali i Andreasa Mikkelsena.

Pierwsze spekulacje łączyły Ogiera z powrotem do Citroena, mimo iż francuski producent ma już gotowy skład (Kris Meeke, Craig Breen i Stephane Lefebvre) na pryszły sezon.

Matton powiedział dla brytyjskiego Autosportu: – Mam skład na przyszły sezon. Powiem tylko, że jeśli zadzwoni do mnie Sebastien Ogier, podniosę słuchawkę, porozmawiamy. Ale nie ma takiej możliwości, abym zmienił skład naszego zespołu na przyszły rok.

– Podjęliśmy taką decyzję w zgodzie z naszą filozofią szkolenia młodych kierowców. Ale, kiedy na rynku pojawia się czterokrotny mistrz świata, może być interesująco.

– Decyzja o przyszłości należy do niego, jednak chciałbym, aby było jasne, że nasz skład nie ulegnie zmianom.

Zapytany o to, czy odebrałby telefon od zespołowych kolegów Ogiera, Matton dodał: – Nie powiem, że nie odebrałbym telefonu od Latvali, czy Mikkelsena, jasne, że bym odebrał – jestem dobrze wychowany!

– W ich przypadku sprawa jest jednak zupełnie inna – nie są Francuzami i nie mają mistrzowskiego tytułu. – Przypomnijmy, że swoje pierwsze zwycięstwo w WRC Sebastien Ogier odniósł właśnie w stajni Citroena w 2011 roku przed przejściem do Volkswagena.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News