Matteo Bobbi partnerem Roberta Kubicy

Matteo Bobbi partnerem Roberta Kubicy

Podaj dalej

robert-kubica-wallia-08-10-2015-0

Robert Kubica już w najbliższy weekend wraca za kierownicą Renault R.S. 01 na tor wyścigowy – tym razem Polak weźmie udział w 6-godzinnym rzymskim wyścigu na torze Vallelunga. Barwy zespołu Oregon Team, obok krakowianina, reprezentować będzie równie doświadczony Włoch Matteo Bobbi.

Ci dwaj panowie mieli już okazję do współpracy przed tegorocznym Rajdem Monte Carlo – jedynym startem Kubicy w mistrzostwach świata 2016. Włoch pełnił rolę pomocnika w przygotowaniach do kultowej imprezy rozpoczynającej nowy sezon.

Bobbi, podobnie jak Kubica, posmakował życia za kierownicą bolidu Formuły 1. Włoch pełnił m. in. rolę kierowcy testowego w zespole Minardi, biorąc udział w treningu przed Grand Prix San Marino 2003.

Największym sukcesem Bobbiego był jednak mistrzowski tytuł w serii FIA GT w 2003 roku, a także triumf w klasie GT2 w sezonie 2006. Obecnie Bobbi jest na sportowej emeryturze, pełniąc funkcję komentatora wyścigowego w jednej z włoskich telewizji.

Do Kubicy i Bobbiego dołączy w weekend 12-13 listopada jeszcze jeden zawodnik, jednak jego nazwisko nie jest jeszcze znane.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News