Massa opuszcza F1 po sezonie 2017

Massa opuszcza F1 po sezonie 2017

Massa opuszcza F1 po sezonie 2017

Podaj dalej

To już drugie pożegnanie Felipe Massy. Tym razem jednak wszystko wskazuje na to, że to naprawdę ostatni sezon tego kierowcy w F1! Massa w zeszłym roku „chwilowo” odłożył plany emerytalne i zgodził się ścigać dla Williamsa w 2017 roku. Ratował tym samym skórę teamowi, który za kierownicą miał wystawić samych nowicjuszy, a mogłoby to być dość ryzykowne posunięcie.


Podczas swojej kariery w Formule 1 do końca Brazylijczyk reprezentował trzy ekipy. W sezonie 2002 dołączył Do Saubera, a w kolejnym roku został testerem Ferrari. W następnych dwóch latach ponownie jeździł dla szwajcarskiego zespołu, co miało go przygotować do zajęcia miejsca w teamie z Maranello, u boku Michaela Schumachera. Spędził tam długie osiem lat. Po rozczarowującym ostatnim etapie współpracy z włoską ekipą, postanowił przenieść się do Williamsa. Jednak, także tutaj nie udało mu się osiągnąć spektakularnych sukcesów.

Do tej pory 11-krotnie udało mu się zwyciężać, a 41 razy stawał na podium. 16 razy startował do wyścigu z pole position i 15 razy osiągał najlepszy czas podczas całej rywalizacji. W ciągu całej przygody z F1 zdobył aż 1110 punktów.

Tak dzisiaj na Twitter podziękował i poinformował o swoim odejściu!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News