Margot Robbie gwiazdą prezentacji samochodu Formuły E Nissana

Margot Robbie gwiazdą prezentacji samochodu Formuły E Nissana

Margot Robbie gwiazdą prezentacji samochodu Formuły E Nissana

Podaj dalej

Nissan zakończył cykl prezentacji samochodu Formuły E. Gwiazdą wydarzenia zorganizowanego w Los Angeles była Margot Robbie, reprezentująca firmę jako ambasador samochodów elektrycznych. W ten sposób Nissan rozpoczął fascynującą przygodę w mistrzostwach Formuły E ABB FIA.

Samochód, którym Nissan zamierza wystartować w Formule E, zadebiutował na Salonie Samochodowym w Genewie. W USA po raz pierwszy można go było zobaczyć na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku, natomiast w Los Angeles zorganizowano prezentację dla VIP-ów.

W trakcie tego wydarzenia Margot Robbie opowiadała o swoich wrażeniach z jazdy samochodem elektrycznym w mieście, podkreślając przy tym, że rola ambasadora samochodów elektrycznych Nissana jest dla niej powodem do dumy.

Widziałam już wiele inicjatyw Nissana służących poprawie jakości powietrza w miastach i zapewnieniu bardziej sprawiedliwego dostępu do energii na świecie. A teraz to: fantastyczny nowy samochód Formuły E — powiedziała. Jestem bardzo ciekawa, jak pomoże on Nissanowi w dalszym rozwijaniu oferty samochodów elektrycznych oraz udostępnianiu nowych i atrakcyjnych technologii klientom z całego świata.

Przystąpieniu Nissana do rywalizacji w ulicznych mistrzostwach samochodów elektrycznych towarzyszyła prezentacja samochodu Formuły E nowej generacji, w którym zastosowano zupełnie nowe, zaskakujące rozwiązania aerodynamiczne, a także nową konfigurację akumulatora i zespołu napędowego. Barwy samochodu są propozycją zespołu Globalnego Centrum Projektowego Nissana z siedzibą w Japonii.

Nissan jest pierwszą japońską marką motoryzacyjną zgłoszoną do Formuły E. Samochód jest najnowszym osiągnięciem w ramach programu Nissan Intelligent Mobility, czyli wizji firmy w zakresie zmiany sposobu prowadzenia pojazdów, źródła ich napędu oraz integracji ze społeczeństwem.

Piąty sezon Formuły E rozpocznie się w grudniu 2018 roku i będzie rozgrywany w największych miastach świata, w tym w Nowym Jorku, Paryżu, Berlinie, Rzymie, Zurychu i Hongkongu.

Tagi: Nissan, Formuła E, samochody elektryczne, Margot Robbie,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News