Mapy Google wprowadzają nową funkcję. Zaczynają pokazywać prędkość pojazdu

Mapy Google wprowadzają nową funkcję. Zaczynają pokazywać prędkość pojazdu

google maps

Podaj dalej

Google maps w ostatnim czasie dostarcza wiele nowych funkcji, a te wydają się coraz bardziej przydatne dla kierowców. Jedną z kolejnych jest prędkościomierz pokazywany w lewym dolnym rogu ekranu. Funkcja ta zaczęła pojawiać się już u użytkowników w wielu krajach.

Od niedawna w aplikacji kierowcy widzą fotoradary oraz ograniczenia prędkości. Obecnie Google testuje prędkościomierz w trybie nawigacji. Funkcja ta pojawiła się użytkownikom m.in. w Brazylii, Kanadzie, Czechach, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Australii, Belgii, Portugalii, USA, Argentynie.

Jak pokazują zrzuty ekranów, które udostępniają użytownicy aktualna prędkość pojazdu jest pokazywana obok ograniczenia prędkości na konkretnym odcinku trasy. Niebawem zapewne kolejna przydatna funkcja, która pozwoli Google Maps jeszcze bardziej zdominować rynek trafi również do Polski.

Wspomniane wcześniej fotoradary są widoczne na mapach w trybie przeglądania oraz nawigacji, a od kilku tygodni mogą z niej skorzystać również polscy posiadacze urządzeń z Androidem i iOS.

Google Maps uruchomiło nową funkcję, pokazującą fotoradary i inne systemy nadzoru

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News