Mapy Google będą ostrzegać przed kontrolami drogówki

Mapy Google będą ostrzegać przed kontrolami drogówki

google maps

Podaj dalej

Aplikacja Google Maps systematycznie jest rozwijana na potrzeby kierowców. Wkrótce poza natężeniem ruchu będą udostępniane patrole kontrolujące prędkość. Obecnie z usługi korzystają tylko wybrańcy.

O tym, że monitorowanie ruchu drogowego Google Maps w czasie rzeczywistym wie każdy kierowca, korzystający z aplikacji amerykańskiego giganta informatycznego. Teraz dochodzi kolejna usługa – ostrzeżenie przed patrolami na drodze albo nazywając rzeczy po imieniu, przed „suszarkami”.

Na razie dla wybrańców

Póki co, system został udostępniony dla garści użytkowników w celach testowych. „Wybrańcy” są losowani na podstawie wielu kryteriów – częstotliwości użytkowania samochodu lub też schematu pokonywanej trasy, która akurat dla Google stanowi przykłady do analizy działania aplikacji. Jest więc bardzo możliwe, że w ogólnie posiadanej wersji Google Maps nawet kierowca z Polski dostanie powiadomienie o próbie przetestowania nowych funkcji.

Idea pochodzi z Waze

Jak większość pomysłów, również alert o wypadkach lub kontrolach policyjnych swoje źródło dziedziczy od społecznych aktywności. W 2013 roku Google przejęło udziały w start-upie Waze, platformie działającej na zasadzie CB-radia, tylko z wykorzystaniem technologii XXI-wieku.

Wszystko zależy od czujności i chęci dzielenia się użytkowników. Google nie wyklucza w tym przypadku, że aplikacja będzie informować nawet o nieoznakowanych patrolach.

Patrząc z innej strony, to żadna nowość, ponieważ w Polsce podobne rozwiązanie oferuje popularny Yanosik. Niemniej jednak usługa Google Maps przebija wszystkich globalnym zasięgiem i technikalami, co oczywiście będzie miało wpływ na coraz większą popularność tej usługi. W końcu każdy kierowca płacenie mandatów ma na ostatnim miejscu życzeń. Zwłaszcza noworocznych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News