Mandat 500 zł od dziś dla każdego lenia! Policja już zaczęła je wręczać

Mandat 500 zł od dziś dla każdego lenia! Policja już zaczęła je wręczać

Podaj dalej

Nie trzeba było długo czekać, aż pierwsi lenie za kierownicą przed świętami skurczą swój budżet domowy o 500 zł za mandat. Po pierwszych śniegach i pierwszych przymrozkach przyszedł bowiem czas na pierwsze mandaty. Ci którym nie chce się odśnieżać auta i skrobać szyby, muszą liczyć się ze znaczącą utratą pieniędzy.

Wysoki mandat za lekceważenie bezpieczeństwa

W ostatnich dniach wychodzenie z domu do pracy dla wielu osób nie jest tak przyjemne jak ostatnio. Zaczęło się od skrobania szyb, a teraz doszedł do tego jeszcze śnieg. Niestety, najbliższe tygodnie będą właśnie tak wyglądały, dlatego warto nastawić sobie budzik 5 minut wcześniej.

odśnieżanie samochodu mandat

Wszystko po to, aby zdążyć spokojnie z rana poświęcić chwilę na przygotowanie samochodu do jazdy. Odśnieżanie samych szyb, czy np. skrobanie tylko połowy szyby, nie jest mile widziane przez funkcjonariuszy.

Tyle tylko, że w tym wszystkim nie rozchodzi się tak naprawdę o pieniądze, a o bezpieczeństwo. Ograniczając sobie widoczność narażamy siebie oraz innych na niebezpieczeństwo. Tak samo pozostawiając na dachu śnieg, który w trakcie jazdy najpewniej poleci na pojazd za nami.

Zimowy taryfikator mandatów

Warto w tym okresie pamiętać, że możemy również otrzymać inne ”zimowy mandaty”. Na przykład za odśnieżanie samochodu na włączonym silniku – w takim przypadku przyjdzie nam do zapłaty 50 zł. Gdy jest to jednak teren zabudowany – 100 zł.

mandat zasniezona szyby

Policja może potraktować takie pozostawienie auta jako nadmierną emisję spalin produkowaną do środowiska, wówczas mandat wynosi do 300 zł.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News