Mamed K. na wolności! Nie przyznał się do winy, a sąd podważył zeznania świadka

Mamed K. na wolności! Nie przyznał się do winy, a sąd podważył zeznania świadka

mamed k 46

Podaj dalej

Sąd rejonowy w Katowicach nie uwzględnił wniosku o aresztowanie Mameda K., któremu prokuratura przedstawiła jedenaście zarzutów, dotyczących m.in. paserstwa samochodów czy zleceń na ich podpalenie. Prokuratura rozważy, czy zaskarżyć tę decyzję.

Naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla powiedział m.in., że sąd uznał, że dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów, a materiał dowodowy jest już zgromadzony w takim stopniu, że nie ma obawy matactwa i przeprowadzenie dalszych czynności w postępowaniu.

Wobec tego środek zapobiegawczy w postaci aresztu nie jest konieczny. SportoweFakty informują z kolei, że według ich źródeł sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o areszt, podważając tym samym wiarygodność świadka i jakość zarzutów formułowanych przez niego zarzutów.

Wiadomo, że były zawodnik MMA nie przyznaje się do winy i jest zbulwersowany całą sprawą. Mamed K. złożył obszerne wyjaśnienia i zadeklarował pełną otwartość i chęć wyjaśnienia sprawy. Nie zmienia to jednak faktu, że łącznie ma postawionych jedenaście zarzutów.

Jak poinformowała prokuratura: ”Mamedowi K. postawiono siedem zarzutów paserstwa samochodów kwalifikowane z art. 291 par. 1 kodeksu karnego oraz jeden zarzut usiłowania paserstwa z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 291 par. 1 kk. Podejrzany dopuścił się tych czynów od kwietnia 2016 roku do lutego 2017 roku.Jest on również podejrzany o nakłonienie w kwietniu 2017 roku w Warszawie i Rybniku innych osób i kierowanie wykonaniem przestępstwa polegającego na spaleniu dwóch samochodów kwalifikowane z art. 18 par. 1 i 2 kk w zw. z art. 288 par. 1 kk.

Ponadto usłyszał on zarzuty użycia w październiku 2018 roku w Olsztynie przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji w celu zmuszenia ich do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby kwalifikowane z art. 222 par. 1 kodeksu karnego i art. 224 par. 2 kk oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji kwalifikowane z art. 226 par. 1 kk”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News