Małe dzieci biegały w aucie, a pijany ojciec bez uprawnień wiózł je do domu

Małe dzieci biegały w aucie, a pijany ojciec bez uprawnień wiózł je do domu

dzieci

Podaj dalej

Skrajną głupotą wykazał się 25-letni kierowca, który wiózł dwójkę swoich dzieci w wieku trzech i pół roku oraz pięciu lat. Maluchy przewożone były bez wymaganych przepisami fotelików ochronnych, a mało tego w czasie jazdy stały i wygłupiały się na tylnych siedzeniach pojazdu. Z kolei Mężczyzna nie dość, że kierował bez uprawnień to jeszcze w stanie nietrzeźwości.

Policjanci ze świętokrzyskiej grupy SPEED na jednej z kieleckich ulic zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę prowadzącego osobowego Opla. Powodem kontroli było to, że mężczyzna przewoził dwójkę dzieci, które stały na tylnych siedzeniach pojazdu. Jak się okazało mężczyzna nie mógł prowadzić samochodu, gdyż nie miał do tego uprawnień. Auto natomiast nie powinno wyjechać na drogę, z racji braku badań technicznych. Jakby tego było mało w organizmie kierowcy było pół promila alkoholu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 25-latek stanie przed obliczem sądu, który po zapoznaniu się z dokumentacją sporządzoną przez mundurowych, zadecyduje o jego losie. Dzieci przekazane zostały pod opiekę dziadka. Informacja o zdarzeniu trafi również do dzielnicowego, który zapozna się z sytuacją w tej rodzinie.

Ściąga: Nagrałem idiotę na drodze. Jak szybko i skutecznie mogę na niego donieść policji?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News